AT&T American cup 2016: výsledky, videa a krátká analýza

Posted on by 0 comment

ATAT American Cup 2016Závody Světových pohárů jsou důležitou prověrku i přípravou pro týmy i jednotlivce před blížící se olympiádou v Riu. AT&T American cup, který se konal minulý víkend v americkém Newarku, nebyl výjimkou. Jednotlivé závodnice jsme představili v lednovém článku. 

Divácky nejzajímavější byl bezpochyby souboj o zlato mezi američankami Gabby Douglas a Maggie Nichols. Oboje jsou velmi vyrovnané čtyřbojářky a proto se čekalo, s jakými triumfy přijdou. Těch jsme se bohužel nedočkali, obě závodnice vsadily na jistotou a ani jedna z amerických hvězd nepředvedla nové prvky v sestavách. Obě dokonce i na přeskoku předvedli „pouze“ dvojitého Yurchenka.
Ze zlatem pak s rozdílem 0.500 bodu nakonec vítězně odešla Gabby Douglas, která předvedla výborné bradla a téměř bezchybnou sestavu na kladině.

Stříbrná Maggie Nichols byla také výborná, nevyšlo jí akorát navázání jedné kombinace na bradlech. Ukázala ale novou sestavu na prostných, která rozhodně stojí za pozornost.

O třetí místo bojovaly velmi vyrovnaně až do konce závodu Amy Tinkler (Velká Británie) a Elsabeth Black (Kanada). Při poslední sestavě na prostných však Tinkler nevyšla obtížná skoková vazba a spadla na kolena, čím uvolnila medailovou pozici pro Black. Black své sestavy od Elite Canada poměrně vyčistila, ale určitě trénuje obtížnější prvky. Minimálně na kladině a na prostných již loni předvedla o třídu obtížnější sestavy. Nicméně před olympiádou je to rozumné, zranění své hlavní hvězdy Kanada riskovat nechce.
Tinkler bude na 95 % procent členkou britského týmu v Riu, pokud se nezraní. Nicméně pokud bude chtít závodit v kvalifikaci na všech čtyřech nářadích, bude muset nejspíš zabrat na bradlech i na prostných. Mrkněte každopádně na její kladinu, ta je parádní.

Solidní závod měla Italka Carlota Ferlito, která skončila pátá. Jedinou větší chybu udělala při seskoku na bradlech, když spadla. Za pozornost ale stojí její sestava na prostných.

Šestá nejlepší čtyřbojařka z loňských Mistrovství světa v Glasgow, Mai Murakami, neměla nejpovedenější závod. Spadla z kladiny a celkově dělala mnoho drobných chyb, kvůli kterým skončila šestá. Při ohlédnutí do minulého roku to ale není překvapivého. Její začátek sezóny 2015 nebyl úplně nejlepší, původně se ani nedostala do reprezentačního výběru Japonska. Nakonec však do Glasgow odjela, kde skončila pátá ve čtyřboji, co bylo nejlepší umístnění mezi Japonkami vůbec.

Pro teprve patnáctiletou Tabeu Alt z Německa to byl teprve první závod v ženách, ale v juniorkách brala jednu medaili za druhou. Závodit mezi největšími světovými gymnastickými hvězdami tak pro ní byl zážitek sám o sobě. Spadla sice na kladině i na prostných, každopádně Světový pohár je pro ní výborná závodní zkušenost do budoucna. Bude zajímavé sledovat, jestli se dostane do německé reprezentace v Rio Test Eventu. Němky jsou známé tím, že jsou výborné bradlařky a ani Alt není výjimka.

Holandsko reprezentovala Tisha Volleman, pro kterou byl Světový pohár jasnou prověrkou před olympiádou, protože Holandsko má nyní nejsilnější reprezentační tým vůbec. Slušně zvládla přeskok a bradla, celkem i kladinu. Ale prostná byly od začátku do konce trochu nejisté.

Závod bohužel absolutně nevyšel Lorraine Oliveiře z Brazílie. Na každém nářadí kromě přeskoku měla hrubou chybu. Je to velká škoda, zejména po tom, co předvedla v únoru na Houston Invitational. Doufejme, že to byl pouze špatný den a že svůj potenciál naplno předvede v Test Eventu v Riu.

Kompletní výsledky ze závodu najdete tady. 
Chcete vidět další videa? Všechny sestavy závodnic jsou k dispozici na Youtube kanále americké gymnastické federace. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics