Česká gymnastika nebude mít v Riu své zastoupení, obrovská škoda

Posted on by 0 comment
kristyna-janeckova

Kristýna Pálešová s trenérkou Katkou Janečkovou na LOH v Pekingu v roce 2008

Bohužel, včera doputovaly do Česka smutné zprávy. Česká republika se nekvalifikovala do předolympijského výběru v Riu ve sportovní gymnastice žen, který bude závodit o účast na olympiádě.

Nedá se nic dělat, české gymnastice v posledních měsících nešla karta. Kristýna Pálešová a Anna Mária Kányai se před Glasgowem zranily, vybojovat postup tak jela trojice ve složejí Veronika Cenková, Romana Majerechová a Eva Míčková. Dle výkonů v posledních měsících však bylo zřejmé, že největší šanci vybojovat pro Česko místenku má mladičká Veronika Cenková, která nyní patří k české špičce ve sportovní gymnastice žen.

Devčatů však závod na 100 % nevyšel. Sice zabojovala, ale na kvalifikaci to bohužel nestačilo. Konkurence byla obrovská a bodová hranice pro postup do druhého kvalifikačního se tak vyšplhala na 50.398 bodu.

Poslední postupové místo vybojovala Irina Sazonova z Islandu, která s 50.398 bodu skončila na 98.místě v celkovém neredukovaném pořadí závodnic v kvalifikaci. Veronika Cenková obsadila 125.místo a získala 48.515 bodu. Romana Majerechová vybojovala 141.příčku s 48.515 bodu a Eva Míčková 151.příčku s 46.733 bodu. Celkem do závodu nastoupilo 191 závodnic.

Poprvé v historii tak česká ženská sportovní gymnastika nebude mít zastoupení na LOH :-( Holkám, které snily o olympiádě v Riu, posíláme hodně enegie!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics