Češky na Mistrovství světa v Montrealu nasbíraly cenné zkušenosti. Do finále bohužel nepostoupily.

Posted on by 0 comment
Zdroj: gymfed.cz

Zdroj: gymfed.cz

Na právě probíhajících Mistrovství světa mělo Česko také své želízka v ohni. V kvalifikaci mužů se představil olympionik David Jessen a Daniel Radovesnický. Ženské družstvo tvořila trojice Veronika Cenková, Aneta Holasová a Lucie Jiříková. Do finálových soubojů se bohužel neprobojoval nikdo z české výpravy.

Veronika Cenková je nejzkušenější z trojice závodnic. V začátku závodu předvedla velice sebejistou sestavu na bradlech, za kterou dostala vysokou známku 12.266. Zradila jí bohužel kladina, spadla během akrobatické řady. Na prostných měla menší problémy s doskoky, jinak zacvičila hezky. Závěrečný skok se povedl. Z českého družstva skončila na nejvyšší, 48. příčce, s 47.032 body.

Na první pohled to může vypadat jako nízké bodové hodnocení, ale není to tak. Menší počet povinných požadavků a nižší hodnoty skoků ponížily bodové hodnocení sestav o téměř dva body oproti minulému olympijskému cyklu. Navíc rozhodčí na letošních MS bodovaly ženy opravdu velmi striktně. V starém bodovém systému by se tento výkon pohyboval někde kolem 49.5 – 50.0 bodu.

 

Aneta Holasová obsadila 51. příčku s celkovým počtem 46.632 bodů. Byl to její první velký závod, letos se prvním rokem zařadila mezi ženy. Nervozita se projevila na prvních dvou nářadích. Na bradlech bohužel nechytla hned v úvodu salto, zbytek sestavy se povedl hezky. Na kladině sice dvakrát spadla, ale ukázala do budoucna velký potenciál (a to má v rukávu ještě tento náskok). Parádně se povedla prostná (dostala známku 12.400 b.) i přeskok. Zatím pořád Jurčenko bez vrutu, nebyl důvod riskovat. V Montrealu nasbírala hlavně cenné zkušenosti, které v příštích velkých závodech určitě zúročí.

 

Lucka Jiříková je také mladičkou, málo zkušenou závodnicí, pokud jde o mezinárodní zkušenosti. Bohužel sestavy se nepovedly tak skvěle, jak na přípravném závodě v Maďarsku před odjezdem na Mistrovství světa, kde opravdu zazářila. Lucka se nevyhnula chybám na bradlech, na kladině a ani na prostných. Na posledním nářadí si však dokázala spravit chuť a závod zakončit vysokou známkou 13.200 bodu. Za své výkony získala celkem 45.532 bodu, co stačilo na 57. příčku.

 

Ke startu ve čtyřboji nastoupilo celkem 75 závodnic. Přes 50ti bodovou hranici se dostalo jen 27 gymnastek. Bodová hranice pro účast ve finále byla 50.233 bodu.

 

O průběhu přípravného soustředění děvčat v americkém Vermontu, o pódiovém tréningu i o průběhu samotného závodu velmi hezky informoval na svém Facebooku Miloš Miškovic, předseda technické komise žen. Moc děkujeme!

Všem Čechům děkujeme za vzornou reprezentaci, snad si atmosféru velkého závodu co nejvíc užili a cenné zkušenosti brzy využijí v dalších závodech.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics