City of Jesolo Trophy 2016 – závod juniorek

Posted on by 0 comment

City of Jesolo Trophy je opět jedním z nejsledovanějších mezinárodních závodů začátku sezóny. Důvodem je bez pochyb dlouhý list světové gymnastické elity počínaje USA, přes Brazílii, Kanadu nebo Itálii až po Slovinsko, Německo či Finsko.

jordan chilesDnes dopoledne proběhl kvalifikační závod juniorů, který byl současně také závodem ve čtyřboji. Zítra děvčata absolvují finále na jednotlivých nářadích. Součásti letošního ročníku není závod družstev.

 

Výsledky čtyřboje

  1. Jordan Chiles 58.250 (USA)
  2.  Emma Malabuyo 56.150 (USA)
  3. Gabby Perea 55.750 (USA)
  4. Ana Padurariu 55.500 (Kanada)
  5. Trinity Thomas 54.450 (USA)

 

Chilies si v Jesolu „napravila chuť“ po ne zcela vydařeném závodu na Gymnix International a předvedla svůj potenciál naplno. Na přeskoku předvedla brilantní Amanar i dvojitého Yourchenka, Jako jediná Američanka dnes zvládla kladinu bez většího zaváhání, ostatní se bohužel potýkaly s pády. Je to bezpochyby výborná skokanka, určitě pak mrkněte na Youtube na její prostná, až se tam objeví.

Druhá skončila Emma Malabuyo, která měla vcelku povedený závod až na pád z kladiny. Kladina je jejím nejsilnějším nářadím a i přes pád se dostala do zítřejšího finále. Potvrdila také své kvality na bradlech a zejména na prostných, na kterých zvítězila na Gymnix International.

Svou mezinárodní premiéru zde měla Američanka Trinity Thomas, na které byla znát obrovská závodní nervozita. Ale poprala se s tím skvěle! Na bradlech ji hrozil pád, ale dokázala jej velkým prohnutím zachránit. Tomu se řiká bojovnost až do konce :-) Spadla pak sice na kladině, ale na prostných byla opět famózní. Na první mezinárodní závod rozhodně výborný výkon.

Osobně hodně fandím Aně Padurariu z Kanady, která se závod od závodu hrozně moc zlepšuje. V Jesolu dnes předvedla nejlepší kladinu v rámci celého závodu.

Své kvality stále potvrzuje také vycházející italská hvězda Giorgia Villa. Na nedávném domácím italském národním závodu porazila i Carlottu Ferlito a všechny ostatní ženy. Dnes jsme mohli vidět její parádní sestavu na kladině i na bradlech.

Vhledem k tomu, že pro Italky to byl domácí závod, možnost mezinárodní zkušenosti využila víc než desítka závodnic. Itálie má rozhodně dobře našlápnuto do dalšího olympijského cyklu, talentovaných děvčat jsme dnes viděli mnoho. V rámci Evropy byl znát docela propastní rozdíl ve výkonech Italek a ostatních Evropanek, které se zde předvedly (Slovinky, Finky i Němky).

Kompletní výsledky najdete například na Internetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics