Co letos čeká české reprezentantky?

Posted on by 0 comment

yogYouth Olympic Games

Prvním důležitým závodem pro juniorky, ale jen pro ty, které se narodily v roce 2003, bude kvalifikační závod v Baku, který proběhne 23. června. Na něj může každá země vyslat max. 2 gymnastky a jen 17 nejlepších, s pravidlem pouze jedné gymnastky z každé země, se kvalifikuje na YOG, světovou juniorskou olympiádu. Ta se bude konat v říjnu v argentinském hlavním městě Buenos Aires.

Oficiální informace zde

Mistrovství Evropy

me v glasgowŽeny budou mít  svůj první vrchol  na  Mistrovství Evropy v Glasgow.

ME letos proběhne v netradičním letním termínu, protože bude součástí multisportovní akce. V Glasgow a Berlíně bude souběžně probíhat Mistrovství Evropy v několika sportech. Mimo gymnastiky ještě v plaveckých sportech, cyklistice, golfu, triatlonu a veslování (Glasgow) a atletice (Berlín). Soutěže ve sportovní gymnastice žen budou probíhat od 2. do 5. srpna 2018.

Letos nás čekají týmové soutěže a finále na jednotlivých nářadích.

Týmová soutěž žen letos proběhne v těžkém formátu 5-3-3, který neodpouští žádné chyby. V týmu může být až 5 gymnastek, ale jen 3 nastoupí na každé nářadí a všechny jejich výkony se počítají do celkové známky. 8 nejlepších týmů z kvalifikace postoupí do týmového finále a 8 nejlepších gymnastek z každého nářadí postoupí do finále na jednotlivých nářadích.  Bohužel budeme ochuzeni o finále víceboje, nebude ani vyhlášeno individuální pořadí.

Juniorky budou o týmový titul bojovat systémem 5-4-3, tzn. až 5 gymnastek v družstvu, 4 nastoupí na každé nářadí a 3 výkony se počítají. Týmové i individuální pořadí bude určeno již z kvalifikačního závodu. Postupovat se tedy bude jen do finále na jednotlivých nářadích.

 

PROGRAM:

kvalifikace žen – 2.8.

závod juniorek – 3.8.

finále družstev žen – 4.8.

finále na jednotlivých nářadích, obě kategorie – 5.8.

 

Oficiální webové stránky závodu.

 

Mistrovství světa

MsV Doha se již začne bojovat o postup družstva na Olympijské hry 2020, které se budou konat v Tokiu. Země, jejichž týmy se umístí do 24. místa, budou moci poslat celé družstvo na další MS (Stuttgart).

Týmy, které v Doha získají medaili, se rovnou kvalifikují do Tokia. O dalších 9 postupových týmových míst se bude bojovat na MS 2019.

Oproti ME, kde budou bojovat o medaile a další umístění nejdříve ženy a až potom muži, v Doha se ženské a mužské soutěže budou prolínat. Znamená to dost dlouhé prodlevy mezi pódiovým tréninkem i jednotlivými závody. Celý program bude trvat 2 týdny.

 

Oficiální webové stránky: http://worldgymdoha18.com/championships.aspx

Na programu bude kvalifikace, finále týmů, finále individuálního víceboje a finále na jednotlivých nářadích.

PROGRAM:

kvalifikace – 27. a 28. 10.

finále týmů – 30.10.

finále víceboje – 1.11.

finále na jednotlivých nářadích – 2. a 3. 11.

 

Doteď byla MS jen pro „seniorskou“ kategorii (elite).

Ale i juniorky se již můžou těšit na svoje první MS. Bude se konat již příští rok!

KDO NÁS BUDE REPREZENTOVAT?

 

ŽENY:

K účastnicím loňského MS Veronice Cenkové, Lucce Jiříkové a Anetě Holasové se do boje o možnost reprezentovat ČR na ME a MS určitě budou chtít přidat loňské juniorky, které letos přešly do kategorie žen. Především Dominika Ponížilová by neměla mít problém vybojovat si místo v družstvu. Vyniká na přeskoku a i na ostatních nářadích podává dobré výkony.

Dále přechází do kategorie žen Kristýna Brabcová, Sabina Hálová a Eliška Fiřtová. Uvidíme, jak se s tímto přechodem popasují.

Anna-Maria Kanyai se po vážných a vleklých problémech s kolenem již vrací k tréninku. Jsme zvědaví, jak se jí bude dařit a také jaká bude její možnost reprezentovat po odchodu na americkou univerzitu od září tohoto roku.

I Adéla a Vendula Měrkovy se vrátily ke gymnastice, obě ale se zdravotními omezeními. Budeme jim přát brzké uzdravení!
A ještě jeden návrat! Můžeme se těšit i na výkony Marie Kühnové. 

Zabojovat budou určitě chtít i další gymnastky, Katka Jelínková, Karolína Bartunková a Marie Nevrklová. O Evě Mičkové bohužel nemáme aktuální informace.

 

JUNIORKY:

O účast na YOG budou bojovat hlavně juniorské reprezentantky Barbora Trávníčková, Jasmína Hnilicová a Natálie Klaková. Zapojit se můžou i Natálie Riantová, Darina Dvorská, Anna Kateřina Kaláčová, Kristina Moravcová a další.

K nim se do boje o ME připojí Tamara Kalašová, Clarissa Čondlová, Magdaléna Coufalová, Natálie Brabcová,  Arleta Pražáková a uvidíme, jestli i někdo další.

 

JAK SE BUDE O MÍSTA NA TĚCHTO VRCHOLNÝCH AKCÍCH BOJOVAT?

Jsou vypsané 3 kvalifikační závody. Prvním je MČR , které se bude konat první červnový víkend v hale Věry Čáslavské v Černošicích u Prahy.

Hned o týden později budou naše reprezentantky závodit na Gym festivalu v Trnavě.

Poslední kvalifikační závod by se měl konat začátkem července. Místo a termín budou ještě upřesněny.

Kvalifikační kritéria najdete v plánech přípravy reprezentačních družstev (juniorky, ženy).

 

Přejeme všem gymnastkám hodně zdraví a štěstí, aby předvedly co nejlepší výkony!  :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics