Eva Míčková v hledáčku zahraniční blogerky. Máme radost!

Posted on by 0 comment

„Jsem byla pyšná na ni a její trenérku Lukášovou, tak přeposílám..“ Tenhle e-mail jsem v týdnu dostala od Katky Janečkové z Brna. A hrozně moc mě potěšil. Víte proč?
V české gymnastické komunitě se pohybuji krátce, ale dost na to, abych pozorovala, že dospělácké ego občas přerůstá nad jednotou malinké české komunity a zájmem rozvíjet dětský talent a povědomí o tomto sportu. Proto čest výjimkám, který mají gymnastické srdíčko na správném místě a umí talent pochválit bez ohledu na to, z kterého klubu je..

K jádru tématu.

Paní Janečková mě upozornila na zahraniční článek, která vypíchnul několik skvělých sestav, které jsme na letošních Mistrovstvích světa mohli vidět. A mezi vybranými gymnastkami byla i naše Eva Míčková!! Celý článek najdete zde. Pro ty, co zápasí s angličtinou, a rádi by se dozvěděli, čím Eva tak zaujala tuto zahraniční blogerku, nabízím překlad:
„Zamilovala jsem se do prostných Evy Míčkové, která letos poprvé závodí v ženské věkové kategorii za Českou republiku. Cvičí na část hudby, kterou v roce 2011 využívala i  Alicia Sacramone. Její schopnost interpretovat hudbu je famózní. Eva je velmi elegantní a expresivní gymnastika, k tomu všemu má nádhernou choreografii. Navíc měla na sobě jeden z nejhezčích dresů, které jsme v průběhu celé soutěže v Glasgow viděli..“

Vždy, když se nějaká česká gymnastka dostane do zahraničních médii, je to paráda. Občas narážím v článcích na Kristýnu Pálešová nebo na slovenskou reprezentantku Barboru Mokošovú, ale za Eva máme speciální radost navíc. Protože Glasgow byl její první světový šampionát a protože co vím, je to její první mezinárodní zmínka za dobu, kdy závodí v ženách.

Ale dost bylo řečí. Podívejte se na sestavu Evy Míčkové na prostných, za kterou získala 12.300 bodu (4.400, 7.900) v kvalifikaci na mistrovství světa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics