EYOF 2017: Dominika Ponížilová pátá na přeskoku a třináctá ve čtyřboji

Posted on by 0 comment
Autor: Pavel Ponížil

Česká reprezentace včetně trenérů. Autor: Pavel Ponížil

První den Evropského olympijského festivalu mládeže jsme shrnuli na našem blogu před dvěma týdny. V závodu družstev obsadil český tým ve složení Kristýna Brabcová, Sabina Hálová a Dominika Ponížilová 16. místo z třiceti zúčastněných družstev. Závod družstev byl také kvalifikačním závodem pro finále čtyřboje i jednotlivá nářadí. Z trojice českých reprezentantek postoupila do finále ve čtyřboji Dominika Ponížilová. Dominika postoupila také do finále na přeskoku, dokonce z výborného pátého místa.
Většinu medailí z finálových závodů si rozdělily závodnice z Itálie a z Ruska.

Finále čtyřboj

Ve čtvrtečním finále ve čtyřboji Dominika opravdu zazářila. Oproti kvalifikaci zacvičila líp na kladině i na bradlech, která se v kvalifikaci nepovedla tak, jak si představovala. Díky skvělému výkonu a také chybám některým soupeřek obsadila výborné 13. místo.

„Jsem velice spokojená, výsledek byl nad má očekávání,“ zhodnotila Dominika svůj úspěch. „Kvalifikace se nepovedla dle představ, tedy hlavně bradla, na která jsem si věřila. Naštěstí to dobře dopadlo a probojovala jsem se do finále. A finále jsem si chtěla hlavně co nejvíce užít! Třinácté místo ve víceboji byla už jen třešnička na dortu.“

Na medailové příčky dosáhly podle předpokladu Rusky a Italky. První místo obsadila Ksenia Klimenko (Rusko) před druhou Asiou D’Amato (Itálie) a třetí Varvarou Zubovou (Rusko). Do první pětky se vešly i Elisa Iorio (Itálie) a Taeja James (Velká Británie). Ta se původně do finále ani neprobojovala kvůli omezení dvou účastnic z jedné země, nicméně reprezentační trenér jí upřednostnil před Zoe Simmons. 

Finále přeskok

Autor: Pavel Ponížil

Autor: Pavel Ponížil

V pátek Dominika nastoupila do finále na přeskoku, v kterém se opět utkala s velice silnými soupeřkami. Za své dva skoky s obtížnosti 5.0 a 4.8 získala výslednou známku 13.616 bodu a obsadila výborné 5. místo.

Zlatou medaili získala Ruska Valeria Saifulina, stříbro Rumunka Denisa Golgota a bronz Asia D’Amato, jedno ze známých italských gymnastických dvojčat. Před Dominiku se dostala ještě německá gymnastka Emelie Petz. 

„Po finále na přeskoku jsem byla trošku zklamaná. Asi ne proto, že jsem čekala medailové umístění (samozřejmě ambice tam byly), ale proto, že se mi to nepovedlo skočit tak, jak jsem si představovala. Nebo alespoň jako v kvalifikaci. Když se na to ale dívám zpětně, mám z toho skvělý pocit. Nejen protože jsem dobře reprezentovala Českou Republiku, ale také protože jsem si splnila cíl postupu do dvou finále. Byla to skvělá a nezapomenutelná zkušenost do budoucna,“ řekla Dominika po návratu do Česka.

Autor: Pavel Ponížil.

Autor: Pavel Ponížil.

Ráda bych vyšla Domči vstříc a předala toto poděkování:

„Chtěla bych poděkovat hlavně paní trenérce Lukášové, která se mnou tráví hodiny v tělocvičně a podporuje mě. Stálo nás to hodně nervů, ale bez ní bych to nikdy nezvládla. Potom bych chtěla poděkovat rodičům. A nakonec Markétce, Evči a Elišce za neskutečné podporování a zprávy <3.  A samozřejmě mému týmu.“

Finále bradla

Bradla byla jediným nářadím, na kterém nezvítězily Rusky. Zlato si odvezla italská závodnice Elisa Iorio, která předvedla opravdu krásnou a čistou sestavu. Přesvěčte se sami ve videu. Druhá skončila Ksenia Klimenko před třetí Asiou D’Amato.

Finále kladina

Královnou kladiny se stala Ksenia Klimenko. Video s její finálovou sestavou najdete zde. Stříbrná opět Asia D’Amato, bronzovou medaili vybojovala Britka Amelie Morgan. 

Finále prostná

Ani zde jsme se nedočkali překvapení. Zlato brala Ksenia Klimenko, viz video s její sestavou. Stříbrnou medailí si spravila náladu Emelie Petz z Německa, které se po výborné kvalifikaci, kde obsadila 3.místo, již tolik nedařilo. Byť se probojovala do finále na každém nářadí, pokaždé zůstala mimo stupně vítězů. Francouzka Celia Serber si odvezla bronzovou medaili.

Dominika, Kristýna i Sabina si nyní užívají zaslouženého odpočinku. Kompletní výsledky z EYOFu najdete na Gymternetu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics