Houston National Invitational: výsledky a videa

Posted on by 0 comment
Stupně vítězů ve čtyřboji. Zleva: Pedro, Chusovitina, Oliveira

Stupně vítězů ve čtyřboji. Zleva: Pedro, Chusovitina, Oliveira

Minulý víkend se v Texasu konal Houston National Invitational 2016. Setkalo se zde několik gymnastek zvučných jmen a národností, z kterých nejzajímavější byly určitě Brazilky (Lorrane Oliveira, Carolyne Pedro, Jade Barbosa nebo Maria Cecilia Cruz), veteránka Oksana Chusovitina, Paula Mejias z Puerto Rica nebo Thema Williams reprezentující Trinidad & Tobago, ale žijící v USA.

Kompletní výsledky ze závodu najdete tady.

Zlato ve čtyřboji putovalo do Brazílie pro Lorrane Oliveira. Oliveira je jednou z pětice Brazilek již nominovaných pro reprezentaci v City of Jesolo i na Test Eventu v Rio de Janeiru. Zúčastnila se také MS v Glasgow.loňském roce.
V Texasu získala 55.450 bodů za solidní a vyrovnané výkony na všech čtyřech nářadích. Myslím si, že si závodem připsala u brazilské národní komise plusové body a potvrdila svůj kredit a hodnotu v národním týmu. Jediné nářadí, který jí nejspíš nevyšlo dle představ, byly prostná. Sice nespadla, ale víme, že je umí mnohem líp. Podívejte se na její výkony ze závodu.

Lorrane Oliveira, bradla

 

Lorrane Oliveira, prostná

 

Lorrane Oliveira, kladina

 

Druhé místo a stříbrnou medaili ve čtyřboji získala Oksana Chusovitina z Uzbekistánu, před kterou tímto velmi smekám. Dosáhla na 54.725 bodu, co je ve čtyřiceti letech naprosto famózní výsledek! Chusovitina se živí jako profesionální gymnastka a žije zejména z price money. A tady se jí to fakt povedlo :-) Byl to pro ní opravdu dobrý závod, kterým prošla pouze s drobným zaváháním na bradlech. Tady jsou videa.

Oksana Chusovitina, přeskok

 

Oksana CHusovitina, prostná

 

Oksana Chusovitina, bradla

 

Oksana Chusovitina, kladina

 

Bronz šel opět do Brazílie pro Carolyne Pedro, mladou, teprve 16-ti letou závodnici, pro kterou znamenal Houston první mezinárodní vystoupení v ženské věkové kategorii a novou závodní zkušenost. Aby mohla konkurovat nejlepším brazilských i světovým závodnicím, musí ještě pracovat na zvednutí obtížnost i vyčištění prvků na všech čtyřech nářadích. Celkově to pro ní byl však velmi úspěšný čtyřboj vzhledem k věku a zkušenostem.

Caroline Pedro, bradla

 

Caroline Pedro, kladina

 

Caroline Pedro, přeskok

 

Caroline Pedro, prostná

 

Trochu překvapení byla Jade Barbosa z Brazílie, u které brazilská gymnastická federace avizovala, že předvede nové prvky na kladině i na bradlech. Závodila však pouze na bradlech, která se jí příliš nepovedla. Barbosa je součástí pětice nominovaných Brazilek pro Jesolo i dubnový Test Event, tak doufejme, že tím ohrozila svou pozici v národním týmu.

 

Na závěr společné foto všech devíti účastnic ve čtyřboji.

Všech devět účastnic čtyřboje.

Všech devět účastnic čtyřboje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics