I do třetice ovládly kvalifikaci Holasová s Cenkovou!

Posted on by 0 comment

mezistatni_utkani_BOH_2016_letak

V sobotu se konalo v pražské gymnastické hale Bohemians mezistátní utkání reprezentačních družstev České republiky, Slovenské republiky, Rakouska, Polska a Izraele, které bylo zároveň třetím a posledním dílem kvalifikace na ME v Bernu. Kromě rodičů a přátel gymnastiky dorazil děvčata povzbudit i israelský konzul s rodinou nebo česká olympionička Věra Čáslavská.

Juniorky

Všechny zmíněné země vyslaly do soutěže juniorská družstva. Závodilo se systémem shodným s ME, 5-4-3, tzn. 5 gymnastek v družstvu, 4 nastoupí na nářadí a tři nejlepší známky se počítají. Protože to bylo přátelské utkání, mohla na všechna nářadí nastoupit i pátá a dokonce i šestá závodnice, ale jejich známky se nepočítaly.

Česká republika postavila dvě družstva. Družstvo A tvořilo pět již předběžně nominovaných závodnic – Aneta Holasová, Adéla a Vendula Měrkovy, Kristýna Brabcová a Lucie Jiříková, a také náhradnice Dominika Ponížilová. V družstvu B závodily Kateřina Jelínková, Sabina Hálová, Eliška Fiřtová a Barbora Schneiderová.

bedna juniorkyJiž velmi brzy bylo o vítězi víceméně jasno, naše juniorky z A týmu nenechaly nikoho na pochybách. Předvedly výborné výkony a zvítězily s obrovským náskokem 16 bodů. Druhé místo obsadilo české družstvo B, ještě s náskokem 4 bodů na třetí Polky.

 1. ČR A – 159.15
 2. ČR B – 143.10
 3. POLSKO – 139.00
 4. RAKOUSKO – 137.60
 5. SLOVENSKO – 136.90
 6. IZRAEL – 131.20

 

Závodu jednotlivců opět dominovaly Češky. Závodnice našeho A družstva mezi sebe nikoho nepustily a obsadily prvních 6 míst! První mezinárodní závodnice obsadila až sedmé místo, konkrétně Viktória Vydureková ze Slovenska.

 1. Aneta Holasová – 52.75
 2. Adéla Měrková – 51.85
 3. Kristýna Brabcová – 51.75
 4. Vendula Měrková – 51.25
 5. Lucie Jiříková – 50.70
 6. Dominika Ponížilová – 49.95
 7. Viktória Vydureková – 49.00

 

Již na třetím nominačním závodu za sebou zvítězila Aneta Holasová. Anetka předvádí opravdu prvotřídní gymnastiku. Osobně si myslím, že pokud v Bernu zacvičí prostná stejně jako v sobotu, má slušnou šanci dostat se do finále na tomto nářadí.

 

Druhé místo vybojovala Adéla Měrková, která je závod od závodu lepší. Nevyhnula se sice pádu na bradlech, ale na ostatních nářadích zacvičila velmi slušně.

 

Třetí příčku obsadila Kristýna Brabcová, která předvedla zejména parádní kladinu.

Prvních pět závodnic jasně potvrdilo svojí nominaci, Dominika je v roli náhradnice. Pokud děvčatům vydrží zdraví i forma, mohou na ME pomýšlet dost vysoko!

 1. Aneta Holasová – 52.75
 2. Adéla Měrková – 51.85
 3. Kristýna Brabcová – 51.75
 4. Vendula Měrková – 51.25
 5. Lucie Jiříková – 50.70
 6. Dominika Ponížilová – 49.95
 7. Viktória Vydureková – 49.00

 

Kompletní výsledky závodů družstev najdete zde. Individuální výsledky jsou tady.

Ženy

ženy bednaV této kategorii závodila jen 3 družstva. Ženy mají systém hodnocení družstev nekompromisnější, 5-3-3. V družstvu může být 5 závodnic, ale na každé nářadí nastoupí jen 3 a všechny známky se počítají!

Ani tento závod nebyl moc dramatický, Češky ve složení Veronika Cenková, Anna Maria Kanyai, Jana Weisserová, Eva Mičková, Romana Majerechová a doplňující Marie Nevrklová zvítězily o více než 10 bodů.

 1. ČR – 151.20
 2. ISRAEL – 140.50
 3. RAKOUSKO -139.60

 

V jednotlivkyních vyhrála téměř bezchybným výkonem Veronika Cenková.

 1. Veronika Cenková 52.40
 2. Jasmin Mader – 51.60
 3. Marie Nevrklová 49.15

 

Pořadí dalších Češek:

 • Čtvrté místo: Eva Mičková 48.70
 • Šesté místo: Romana Majerechová  48.00
 • Sedmé místo: Jana Weisserová  47.85 

 

Ria opět nastoupila jen na bradla a na kladinu a zacvičila velmi dobře. Bradla 13.75, kladina 12.10.

Ženy to s nominací měly trochu složitější. Zamotala to hlavně Marie Nevrklová, pro kterou to po 4. a 5. místě z předchozích závodů vypadalo na první místo pod čarou, ale v sobotu zabojovala a svým výkonem a vybojovaným druhým místem mezi Češkami se do družstva vmáčkla a měla by do Bernu  odcestovat spolu s Veronikou Cenkovou, Annou Marií Kányai, Janou Weisserovou a Evou Mičkovou.

Na závod žen se přijel podívat i štáb České televize, který odvysílal v Branky, body, vteřiny kratičký záznam. Můžete se na něj podívat zde.

Česká televize záznam z mezinárodního utkání

Kompletní výsledky ze závodu žen najdete na stránkách ČGF: družstva, jednotlivci.

Všem přejeme pevné zdraví, pevné nervy při cvičení a hodně štěstí, aby se vše povedlo co nejlépe a české gymnastky dosáhly co nejlepších úspěchů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics