I druhý kvalifikační závod má stejné vítězky!

Posted on by 4 comments
Juniorky_bohemka

Zdroj: Facebook SG Bohemians

Druhý kvalifikační závod, který české gymnastky absolvovaly v rámci Mistrovství Polska v Zabrze, vyhrály Aneta Holasová v kategorii juniorek a Veronika Cenková v kategorii žen.

Juniorky

Již v pátek v podvečer nastoupily do závodu české juniorky a svými výkony velmi výrazně zvedly úroveň závodu. První Polku mezi sebe pustily až na 7. místo!

Nejvíce bodů, stejně jako před 2 týdny v Brně,  nasbírala Aneta Holasová /53.4/. Sice opět dvakrát spadla z kladiny (twist salto a salto vpřed), ale ostatní prvky předvedla s jistotou a blýskla se nádherně provedenou dlouhou akrobatickou řadou s toporným saltem. Výborně zacvičila prostná, kde získala nejvyšší známku, 14.10, a také přeskok, 14.30.

 

Ani druhé místo se od brněnského závodu nezměnilo, získala ho pro sebe velmi dobrým výkonem, za který byla ohodnocena dosud nejvyšším bodovým hodnocením /52.3/, Vendula Měrková. Na její výkon bez větších chyb se prostě můžeme spolehnout. Na bradlech i na kladině získala nejvyšší známku /12.65, 13.30/.

 

Na třetí místo se oproti Brnu posunula Adéla Měrková /51.00/. Na bradlech tentokrát zvládla úvodní salto /Ray/ i další náročné prvky, bohužel ale spadla ze seskoku. Na kladině také zaznamenala 1 pád, z akrobatické řady blecha salto, ale zbytek sestav zacvičila velmi hezky.

 

Čtvrté místo obsadila Lucie Jiříková /50.85/, která zvládla závod bez pádu. Bez pádu absolvovala závod i pátá Dominika Ponížilová, která zřejmě poprvé překonala padesátibodovou hranici /50.40/. Nový přeskok (cukahara 360°) tentokrát předvedla velmi jistě a získala za něj nejvyšší známku, 14.35.

Juniorky v Polsku_2_kvalifikace

Společné foto českých juniorek. Zdroj: Facebook SG Bohemians

Šesté místo obsadila po 2 pádech z kladiny a 1 na prostných Kristýna Brabcová /49.25/.

Ostatní výsledky:

  • 10. místo Kateřna Jelínková /45,40/ ,
  • 11. místo Sabina Hálová /44.75/,

 

Magda Holcová se představila jen na 2 nářadích. Veronika Šebáková v Polsku nestartovala.

Ženy

V kategorii žen zvítězila mezi Češkami Veronika Cenková, která získala přesně 50.00 bodů. Docela jí foukalo na kladině, ale pádu se vyvarovala. Z našich žen získala nejvyšší známku na bradlech /12.35/ a na prostných /13.00/.

Druhé místo obsadila Jana Weisserová /48.45/, která zacvičila bez pádu. Třetí skončila po 2 pádech z kladiny a 1 z bradel Romana Majerechová /48.05/. Spolu s Evou Míčkovou získala nejvyšší známku na přeskoku, 13.50.

Čtvrtá Eva Mičková /47.90/ spadla jednou z kladiny, pátá Marie Nevrklová /47.55/ z bradel.

Anna Maria Kányai se opět představila jen na bradlech a na kladině. Bradla se jí bohužel nepovedla a dostala za ně jen  9.20.  Kladinu zacvičila velmi hezky a získala za ni nejvíce bodů, 13. 20.

3. kvalifikační závod

Poslední díl kvalifikace nás čeká už příští týden na pražské Bohemce, kde se nominace uzavře po mezistátním utkání. Konkurovat našim gymnastkám budou závodnice ze Slovenska, Polska, Rakouska a Izraele. Určitě přijďte fandit! Více info k závodu najdete ve Facebookové události. I tento závod pro vás samozřejmě zdokumentujeme a jsme zvědaví, kdo nakonec do Bernu odjede!

PS: Nechytli jste report z prvního kvalifikačního závodu? Nevadí, přečíst si ho můžete zde.

 

4 comments on “I druhý kvalifikační závod má stejné vítězky!

  1. Proč tu nejsou celkové výsledky nebo alespoň odkaz?

  2. Dobrý den,
    nenašla jsem nikde zdroj. Výsledky ještě nejsou na stránkách polské ani české gymnastické federace.

  3. […] reportu z druhého nominačního závodu jsme psali, že Dominika Ponížilová v polské Zabrze zazářila se svých novým přeskokem. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics