Jak motivovat národní tým pár měsíců před olympiádou? Vemte je na soustředění do Ria!

Posted on by 0 comment

Britský národní tým odjel na dvoutýdenní na soustředění do Ria. Británie se přímo kvalifikovala na letošní olympiádu v Riu a co víc, ve finále družstev na MS v Glasgow skončila třetí hned po USA a Číně. Do Brazílie odjel užší výběr národního týmu, z kterého patrně vzejde pětice olympioniček.Tohle jsou oni.

Ellie Downie – mladičká britská závodnice, nynější tahoun britského týmu a nejúspěšnější čtyřbojařka. Ve finále družstev v Glasgow závodila jako jediná na všech čtyřech nářadích.

Beckie Downie – starší sestra Ellie Downie, která se již zúčastnila olympiády v Pekingu v roce 2008. Specializuje se na bradla a kladinu. Na bradlech jsou sice její výkony nahoru-dolů, ale když jí vyjdou, může být v Riu ve finálové osmičce.

Amy Tinkler – šestnáctiletá vícebojařka, pro tým důležitá hlavně díky svému přeskoku a prostným. Má rozhodně na top patnáctku ve finále čtyřboje, pokud se kvalifikuje.

Claudia Fragapane – další vícebojařka, která exceluje zejména na prostných, na kterých loni vyhrála stříbro na Mistrovstvích Evropy v Montpellieru. Je poměrně konzistentní ve svých výkonech a jednou z nejzkušenějších závodnic v národním týmu.

Rubby Harrold – první polovinu loňské sezóny nezávodila kvůli menšímu zranění. Na Mistrovství světa jsme jí mohli vidět ve finále čtyřboji i ve finále na bradlech. Její specializací jsou zejména bradla.

Gabby Jup – osobně jí velmi fandím, je to velký talent. Bohužel celou loňskou sezónu musela vynechat kvůli zraněnému kotníku. Bude proto zajímavé jí sledovat na Mistrovstvích Británie, její aktuální formu lze jen těžko odhadovat.

Kelly Simm – členka loňského bronzového týmu na Mistrovstvích světa v Glasgow. Závodila pouze v kvalifikaci, ve finále figurovala pouze jako náhradnice. Za poslední rok se však nesmírně zlepšila.

Rebecca Tunney – zkušená závodnice, která byla součástí britského olympijského týmu v Londýně v roce 2012. Po olympiádě si dala krátkou pauzu a později se trápila s opakovaným zraněním. Od olympiády jsme jí neviděli na žádných důležitých mezinárodních závodech, takže bude zajímavé jí stejně jako Jupp sledovat na jarních mistrovstvích.

V užším výběru nefiguruje Charlie Fellow ani Tyesha Mattis. 

Děvčata v Brazílii absolvovaly náročné tréningy, ale stihly si projít i město včetně olympijské vesnice. A také zatrénovat společně s brazilským reprezentačním týmem. :-) Podívejte se na vybrané fotografie a video na konci.

Společné foto celé výpravy na londýnském letišti. 

odlet z Londýna

 

Britky před odpoledním tréningem. 

cely tym

 

Mezi tréningy se našlo i pár chvil na odpočinek. Společné foto na pláži.

na plazi

 

A takhle probíhalo setkání s brazilskou reprezentací..

společně s brazilsky tymem

s brazilkami na treningu

 

A na závěr krátká reportáž. Komentátor sice mluví portugalsky, ale i tak se určitě mrkněte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics