Jakže to letos bude na Mistrovstvích světa?

Posted on by 0 comment

glasgow světNejdřív trochu statistiky. Letos do Glasgowu přijedou gymnastky a gymnasti z 90 států a soutěžit bude přes 600 sportovců. Prvních osm krajin v závodů družstev i prvních osm jednotlivců v každé soutěžní disciplíně se automaticky kvalifikuje do Ria. Týmy, které se umístí na devátém až šesnáctém místě se utkají příští rok v dubnu na Rio Test Event, kde se utkají o zbývající čtyři kvalifikační místa do Ria.

Seznam všech 24 států, které se utkají o osm, resp. dubnu další čtyři místa v závodu družstev na olympiádě v Riu:
USA, Rusko, Čína, Rumunsko, Velká Británie, Itálie, Austrálie, Japonsko, Německo, Belgie, Holandsko, Kanada, Francozsko, Mexiko, Španělsko, Brazílie, Jižní Korea, Polsko, Švédsko, Maďarsko, Švýcarsko, Rakousko, Severná Korea a Řecko.

Tady je rozlosování jednotlivých subdivizí a startovací listina.

divize 1

divize 2

divize 3

Státy, které se do top dvacetčtyřky nedostaly, můžou vyslat maximálně tři jednotlivce. Mezi těmito státy je i Česko nebo Slovensko. Slovensko je v MXG 1 a Česko v MXG 14. S velkou pravděpodobností budou Česko reprezentovat tři děvčata z této čtverice: Veronika Cenková, Anna-Mária Kányai, Petra Fialová a Kristýna Pálešová.

mix skupiny 1 mix skupiny 2 skupiny 3

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics