Které loňské juniorky budou závodit na mistrovství Evropy, teď už v kategorii žen?

Posted on by 0 comment

EC_zdroj Facebook rumunské gymnastické federaceDebut v ženské kategorii na nadcházejícím mistrovství Evropy čeká celkem devatenáct loňských juniorek, které jsme mohli vidět na MEJ v Bernu, a které byly nominovány do Kluže.

Česká republika

Nominovány byly loňské juniorky Adéla Měrková, Vendula Měrková a Lucie Jiříková. Do nominačních bojů se zatím po loňském zranění kolene nepustila Aneta Holasová (ačkoliv na druhém nominačním závodě už předvedla zjednodušené sestavy na bradlech a na kladině), pevně doufám, že na podzimním mistrovství světa v kanadském Montrealu závodit bude.

V následujícím přehledu jsou země, které budou gymnastky reprezentovat, uvedeny nikoliv podle abecedy, ale podle pořadí jednotlivých závodnic ve finále (případně kvalifikaci) čtyřboje. Začínáme tedy pochopitelně Ruskem.

Rusko

Elena Eremina_zdroj Facebook Elena Eremina

Elena Eremina. Zdroj: Facebook Elena Eremina

Loňská vítězka čtyřboje na MEJ v Bernu Elena Eremina se po přechodu do ženské kategorie rychle zařadila do ruské špičky. Na mistrovství Ruska byla stříbrná ve čtyřboji a na prostných, na 2017 DTB Pokal Team Challenge skončila ve čtyřboji třetí.

Švýcarsko

Stříbrná ze čtyřboje v Bernu Lynn Genhart byla na Světovém poháru v Dauhá šestá ve finále na bradlech.

Rumunsko

Olivia Cimpian_zdroj Facebook rumunské gymnastické federace

Olivia Cimpian. Zdroj: Rum. gymnast. federace

Ioana Crisan, osmá ve finále čtyřboje v Bernu, a Olivia Cimpian, osmá ve finále přeskoku tamtéž, budou v Kluži zástupkyněmi nastupující generace rumunských gymnastek. Ioana se zúčastnila březnového Sainté Gym Cup ve francouzském Saint-Étienne, cvičila ale jen na bradlech a na kladině, Olivia závodila v Dauhá, ale nepodařilo se jí kvalifikovat se do žádného finále.

 

 

 

Itálie

Francesca Linari, jedenáctá ve finále čtyřboje a čtvrtá na prostných na MEJ v Bernu, se v kategorii žen poprvé představí na mezinárodním mítinku City of Jesolo Trophy již tento víkend.

Dánsko

Marie Skammelsen skončila ve čtyřboji v Bernu na dvacátém místě, a skončila na výborném čtvrtém místě ve finále přeskoku.

Ukrajina

Ukrajinu budou reprezentovat na evropském šampionátu tři účastnice loňského MEJ v Bernu. Diana Varinska, která zacvičila na Světovém poháru v Baku vynikající bradla s obtížností 6.0, a zaslouženě vyhrála, Valeriia Osipova a Alona Titarenko.

Dalšími účastnicemi nadcházejícího mistrovství Evropy, které jsme mohli vloni vidět na bernském juniorském šampionátu, budou Hanna Traukova (Bělorusko), Marija Ribalcenko (Lotyšsko), Julie Søderstrøm (Norsko), Doga Ozgocmez (Turecko), Dejana Kuzmanovic (Srbsko), Maria Butskikh (Gruzie) a Lucija Hribar (Slovinsko).

—-

Autorka článku: zai

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics