Kvalifikace na ME v rumunské Kluži

Posted on by 0 comment

jirikova merkovaO nadcházejícím víkendu nás čeká 1. nominační závod na Mistrovství Evropy. Určitě se můžeme těšit na výborné výkony.

Poté, co Kristýna Pálešová a Jana Šikulová ukončily závodní kariéru a Anna Maria Kanyai je dlouhodobě zraněná, reprezentační řady našich žen velmi prořídly. To se ale teď výrazně změní s příchodem velmi silné skupiny loni ještě juniorek, které letos přechází do kategorie žen. Jedná se hlavně o silnou čtveřici – Aneta Holasová, Adéla Měrková, Vendula Měrková a Lucie Jiříková. Aneta Holasová se nominace na ME a tedy ani ME ještě nezúčastní, začíná teprve pomalu cvičit po vážném zranění kolena a následné operaci z loňského ME v Bernu.

V sobotu bychom tedy měli vidět mimo Veroniky Cenkové a Romany Majerechové, které už mají zkušenosti se seniorskou kategorií, nově také Adélu a Vendulu Měrkovy, Lucii Jiříkovou, Katku Jelínkovou a Barboru Schneiderovou.

Ne všechny tyto gymnastky ale nastoupí do čtyřboje, většinou ze zdravotních důvodů. Další možnost potvrdit svojí výkonnost budou mít 18. března v Praze na 2. nominačním závodě. Doufejme, že do té doby se dají dohromady.

Podle papírových předpokladů by nominace neměla uniknout dvojčatům Měrkovým, Lucce Jiříkové a Veronice Cenkové, které dlouhodobě prokazují vysokou a vyrovnanou výkonnost a již několikrát, a někdy i výrazně, překonaly padesátibodovou hranici. Mluvíme samozřejmě o hodnocení z minulého olympijského cyklu. Po změně pravidel již bude dosažení této hranice složitější. První 3 jmenované stále zvyšují obtížnost svých sestav a často se jim daří spolehlivě zacvičit. Veronika Cenková sice už nějakou dobu obtížnost svých sestav nijak zásadně neposunula, ale cvičí stabilně.

Uvidíme, jak se ukážou ostatní. U Romany Majerechové to v poslední době vypadá, že se jí oproti minulosti celkem daří její výkony stabilizovat. Barbora Schneiderová si drží svůj standard, ale nemá dostatečnou obtížnost. Katka Jelínková, která bojovala se zraněními, které ji vyřadily na dlouhou dobu, se vrací do dobré formy, kterou potvrzuje již od loňského MČR.

Ostatní členky reprezentace se bohužel kvalifikace nezúčastní. Již zmíněná Anna Maria Kányai se zotavuje po podzimní reoperaci předního křížového vazu, Eva Mičková po operaci lokte, Marii Nevrklovou také trápilo zranění a Jana Weisserová dala přednost školním povinnostem, čeká ji maturita.

Přijedete se podívat a podpořit naše gymnastky? Závod začíná ve 12 hodin v tělocvičně Sokola Brno 2, Kounicova 20/22.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics