Kvalifikaci na MČR 2017 uzavřel Memoriál M. Kojdeckého

Posted on by 0 comment

Sobotní Memoriál M. Kojdeckého uzavřel kvalifikační proces na Mistrovství ČR, které se letos koná ve Sportovní hale v Ostravě. Předchozí dva kvalifikační závody se uskutečnily v Brně a v Praze. Poslední možnost změřit síly či kvalifikovat se na MČR využilo více než 100 gymnastek z celé republiky.

Starší žákyně

Zdroj: web TJ Sokol Brno I

Zdroj: web TJ Sokol Brno I

V tomto výkonnostním stupni závodilo celkem 51 závodnic. Zlatou medaili si odvezla prostějovská gymnastka Nela Borská. Získala 64.20 bodu a nejvyšší známku na kladině. Druhé místo obsadila Petra Suchánková z TJ Bohemians Praha před třetí Annou Šuplerovou z TJ Sokol Brno I. Rozdíl mezi druhou a třetí příčkou byla jediná desetina bodu.

Nejvýše obodovaný přeskok předvedla šestá Viktorie Mašková (TJ Bohemians Praha). Její oddílová kolegyně Agáta Dušková předvedla nejlepší bradla. Nikola Cibulcová z TJ Prostějov zazářila na prostných

Žákyně A

Zdroj: Facebook GK Šumperk

Zdroj: Facebook GK Šumperk

Celkem soutěžilo 27 gymnastek. Dominovaly gymnastky z pražské Bohemky, které téměř kompletně vybraly prvních sedm příček a mezi sebe pustily pouze jednu gymnastku ze Šumperka (Klára Peterková).

Na nejvyšší stupínek se probojovala Nicol Přenosilová. Oddílová kolegyně Lucie Maříková byla druhá před třetí Emmou Strakošovou.

Osobně se velmi těším na republikový souboj gymnastek z Litvínova a z pražské Bohemky.

 

Autorka: Kateřina Brabcová

Autorka: Kateřina Brabcová

Kadetky

Na start nastoupilo 11 závodnic z Prahy, Ostravy, a Prostějova. Zúčastnily se ho také dvě maďarské gymnastky (UTE Budapešť), ty obsadily osmé a desáté místo.

Svoje vítězství z pražské kvalifikace potvrdila Natálie Brabcové (TJ Bohemians Praha), mladší sestra juniorské reprezentantky  Kristýny Brabcové. Druhé místo vybojovala domácí ostravská závodnice Nela Štěpandová z GK Vítkovice. loňská mistryně republiky v kategorii žákyně A. Bronzovou medaili si vyzávodila taktéž domácí závodnice, Zuzana Návratová z TJ Sokol Moravská Ostrava 1.

 

Juniorky a ženy

Autorka: Kateřina Brabcová

Autorka: Kateřina Brabcová

Souboj o zlatou medaili svedly dvě české reprezentantky, Veronika Cenková (TJ Sokol Moravská Ostrava 1) a Dominika Ponížilová (TJ Prostějov), které nechaly zbytek startovního pole daleko za sebou. Zlato nakonec zůstalo v Ostravě. Veronika Cenková získala celkem 51.90 b., Dominika Ponížilová skončila druhá s 51.20 b. Třetí místo obsadila Barbora Husáková z TJ Bohemians Praha (45.10 b.).

Mám velkou radost, že se mezi startujícími gymnastkami objevila i Eva Mičková. Od jejího zranění z loňského roku je to první závod, na kterém se objevila. Skončila čtvrtá s počtem bodů 44.00.

 

 

 

Pro zájemce přikládám i odkaz na kompletní výsledky z Memoriálu M. Kojdeckého 2017.

Česká gymnastická federace již zveřejnila kompletní výsledky ze tří kvalifikačních závodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics