Lednové aktuality ze světa gymnastiky

Posted on by 0 comment

Yao JinnanYao Jinnan, čínská olympionička a několikanásobná medailistka z Mistrovství světa, nyní téměř v plném tréninku. Loňskou sezónu kompletně vynechala kvůli zranění ramene a následné operaci, kterou podstoupila v USA. Je určitě minimálně horkou kandidátkou na účast v Riu, ale záleží samozřejmě na tom, jak rychle se jí natrénovat staré (či nové) sestavy a prvky.

Ruská gymnastka a jedna z horkých kandidátek na letošní reprezentaci v Riu, Ksenia Afanasyeva je nyní v Mnichově. kde podstupuje léčbu kotníka. Jde o eskalaci dřívějšího zranění. Dle Valentiny Rodionenko trénovat nemůže, zatím není jisté na jak dlouho.

Ruské gymnastky letos uvidíme v Stuttgartu i v Glastow na Světových pohárech v rámci příprav na olympiádu.

Nizozemsko zveřejnilo širší okruh nominací, z kterých bude vybírat reprezentantky do Ria. Jsou mezi nimi zkušenější závodnice jako Lieke Wevers, Sanne Wevers, Lisa Top, Eythora Thorsdottir, Noel Van Klaveren, Tisha Volleman, Celine Van Gerner, ale i čerstvě příchozí juniorky, které budou letos poprvé závodit za ženy.

Norah Flatley se pochlupila s novou akrobatickou sérii na kladině. Video nejde embedovat, tak alespoň odkaz 

Rumunský národní tým absolvoval focení pro média. Několik momentek z focení najdete tady. Mrkněte :-)
Category: Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics