ME v Kluži: Královnou kvalifikace je Elissa Downie, postoupila do pěti finále.

Posted on by 0 comment

ellie downieNecelá stovka gymnastek včera v kvalifikaci bojovala o postup do finále víceboje i finále na jednotlivých nářadích. Mezi nimi i 3 české gymnastky. Začněme v souhrnu s nimi:

V prvním sledu se představily Veronika Cenková a Lucie Jiříková a začínaly na kladině. Tam bohužel obě jednou spadly.  Prostná zvládly pěkně, jen s trochu horšími doskoky. Přeskok se dá hodnotit jen podle známek. Velmi hezky se oběma povedly sestavy na bradlech. Celkový výsledek – Lucka 48.199 – 43. místo, Veronika  47.564 – 49. místo.

Ve třetím sledu bojovala Vendula Měrková (o tom, že se Adéla zranila jsme už psali na Facebooku). Začínala také na kladině a mimo velkého zaváhání při náskoku se jí povedla hezky. Prostná zacvičila bez problémů. Na přeskoku ztrácí nízkou obtížností a sestava na bradlech se povedla velmi hezky. Celkem 49.948. a 31. místo. Po uplatnění pravidla maximálně 2 závodnic z jedné země to sice těsně, ale vyšlo do finále víceboje!

Všem 3 děvčatům gratulujeme k jejich výkonům! Videa s jejich výkony jsou k vidění na Facebooku ČGF.

 

Nejvyšší celkovou známku získala Britka Elissa Downie, 56.198, následovaná Maďarkou Zsofií Kovacs (54.882) a kometou letošního jara, Němkou Tabeou Alt (54.866). Čtvrté místo obsadila i s pádem z kladiny Ruska Elena Eremina, juniorská mistryně Evropy z Bernu 2016 (54.698) 

Výborně se také představily Holanďanky (Thorsdottir pátá)  a Francouzky (sedmá De Jesus dos Santos  a  devátá Boyer) . První desítku doplnily ještě šestá Němka Bui, osmá Italka Maggio a desátá Portugalka Martins.

Domácí hvězdy Catalina Ponor a Larisa Andreea Iordache se každá představila jen na dvou nářadích, určitě s cílem postupu do finále. To se oběma podařilo na kladině – Iordache postupuje z 1. a Ponor ze 4. místa. Na jejich druhých nářadích jsou ale obě shodně až druhými náhradnicemi – Iordache na bradlech a Ponor na prostných.  A nutno dodat, že Catalina Ponor přišla o finále  prostných dost kuriózně, zvlášť na gymnastku takové úrovně.  Má vysokou obtížnost a sestavu zacvičila velmi pěkně, ale bohužel nezařadila do sestavy řadu vpřed, čímž přišla o půl bodu za nesplněný povinný požadavek!! Rozhodčí jí nejdříve, zřejmě automaticky, napočítaly všechny 4 požadavky a se známkou 13.566 by postoupila do finále ze 4. pozice. Po dodatečném odečtení půl bodu se ale posunula až na 10. místo a tudíž je až druhou náhradnicí!

Catalina Ponor, prostná, kvalifikace

 

Dnes se ve finále víceboje určitě můžeme těšit na krásné výkony.

Vendule přejeme hodně štěstí!

Kompletní výsledkyjsou tady: čtyřboj, kladina, přeskok, bradla, prostná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics