Mistrovství ČR VS: starší žákyně a žákyně A

Posted on by 0 comment

litvinovske mistryneUplynulý víkend hostila ostravská Ostravar Aréna opět stovky českých gymnastek a gymnastů. Tentokrát se o tituly ucházely starší žákyně, žákyně A, žákyně B, juniorky B a ženy B. Pokud jste nestihli sledovat gymnastické dění minulý víkend, krátké shrnutí výkonů kadetek, juniorek a žen najdete v našich předchozích článcích – sobotaneděle.

Starší žákyně

Do sobotního závodu nastoupilo celkem 48 starších žákyň (ročníky 2007, 2008 a 2009), které se nominovaly na základě výkonů ve třech kvalifikačních závodech v Brně, Praze a Ostravě. Děvčata se postupně představila ve dvou sledech.

Pozici favoritky potvrdila děčínská gymnastka Michaela Kratochvílová (Spartak Děčín GSK), která nedávno zazářila také na Děčínské kotvě.  V kategorii žákyně A zvítězila s počtem bodů 65.750, čím potvrdila kvalifikační předpoklady. Stříbrnou medaili si odvezla Brňačka Anna Šuplerová (TJ Sokol Brno I.), která si oproti kvalifikaci polepšila o téměř dva body (65.100).  Bronzovou medaili si do Prostějova odvezla Nela Borská (TJ Prostějov) s 64.350 body.

Čtvrté místo obsadila Viktorie Mašková z TJ Bohemians Praha, páté Nikol Cibulková z TJ Prostějov a šesté Anna Tatíčková z AC Sparta Praha.

Všem děvčatům gratulujeme! Kompletní výsledky z této kategorie najdete na stránkách ČGF. 

Stupně vítězů, starší žákyně. Autorka: Kateřina Machů

Stupně vítězů, starší žákyně. Autorka: Kateřina Machů

 

Žákyně A

Opět se představilo 48 nejlepších závodnic, které postoupily z kvalifikačních závodů. Závodila děvčata narozená v roce 2005, 2006, 2007 i 2008.

Hlavní roli v tomto výkonnostním stupni hrály litvínovské gymnastky, které spolu svedly souboj o zlato. To nakonec brala Agáta Strýhalová (69.850), která nad svojí oddílovou kolegyní Patricii Makovičkovou zvítězila o necelých osm desetin (69.075).
„Jsem strašně šťastná, že se mi v sobotu povedlo zvítězit. Vděčím za to svým rodičům, protože mě hodně podporují a i svým trenérům, bez nich bych to nedokázala. Před závodem jsem byla trochu nervózní. Bála jsem se, že bych to mohla pokazit. Někde vevnitř jsem ale věděla, že bych to mohla dokázat,“ zhodnotila víkendový úspěch desetiletá Agáta.
Bronzovou medaili získala Bohemačka Lucie Maříková, které si oproti kvalifikaci polepšila o více než bod (67.725). Zajímavostí je, že všechna tři děvčata byla podle výsledků kvalifikace papírovými favoritkami.

Čtvrté místo vybojovala Markéta Hofmanová (Klub sportovní gymnastiky Most), páté Nicol Přenosilová z TJ Bohemians Praha a šesté Valérie Vivien Doležalová z TJ Sokol Kampa.

Myslím, že nám vyrůstá nadějná generace gymnastek. Všem děvčatům gratulujeme ke krásným výsledkům. Na kompletní výsledky se můžete podívat na stránkách ČGF.

Stupně vítězů, žákyně A. Autorka: Jitka Strýhalová

Stupně vítězů, žákyně A. Autorka: Jitka Strýhalová

 

Nedělní výsledky (žákyně B, juniorky B a ženy B)  shrneme v dalším článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics