Nominační závod na ME v Bernu prověřil formu juniorek i žen. Bodovaly Holasová a Cenková.

Posted on by 2 comments

V sobotu 16.dubna 2016 se v Brně konal 1. nominační závod na ME žen a juniorek.  Přinášíme report, jak to celé dopadlo.

Ženy

CECI NANJINGV kategorii žen absolvovalo víceboj 7 gymnastek. Zvítězila Veronika Cenková, která jako jediná sice těsně, ale překonala hranici padesáti bodů /50.163/  A to i s chirurgicky ošetřenými  tržnými rankami, které si přivodila den předtím na tréninku.

Dobře zacvičily i stříbrná Jana Weisserová  /48.66/ a bronzová Eva Mičková /47.96/.

Čtvrtá Marie Nevrklová chybovala hlavně na kladině, kde nezvládla akrobatickou řadu, pátá Romana Majerechová zase na bradlech.

Po dlouhé době jsme viděli cvičit Annu Marii Kányai, která se pomalu vrací po vážném zranění kolena a následné operaci z konce loňského léta. V sobotu sice nastoupila jen na 2 nářadí, ale na obou předvedla výborný výkon a samozřejmě dostala i velmi dobré známky – 13.83 na bradlech a 13.46 na kladině. Doufejme, že brzy zvládne celý čtyřboj!

Juniorky

Aneta Holasová, MČRV kategorii juniorek na start nastoupilo 13 závodnic a bylo vidět mnoho výborných výkonů. Padesátibodovou hranici překonaly hned 3 závodnice a další 2 se k ní velmi přiblížily. Zajímavé je, že více než polovinu startovního pole tvořily gymastky z TJ Bohemians Praha.

Nejlépe se závod povedl Anetě Holasové /52.33/, která díky vysoké obtížnosti svých sestav dokázala s náskokem zvítězit i přes dva pády z kladiny. Poprvé předvedla na kladině novou akrobatickou řadu blecha flik toporné salto, z které bohužel spadla, ale která je příslibem do budoucna. Díky obtížnosti Anetčiných seskoků můžeme srovnávat její výkon se ženami. A dle výsledků je jasné, že by byla absolutní vítězkou celého závodu. Anetko, tleskám! Jen tak dál.

 

Stříbrná Vendula Měrková /50.573/ předvedla jako vždy velmi stabilní výkon bez větších chyb. Některé věci umí zacvičit i lépe, ale stabilita jejích výkonů je obdivuhodná.

 

Po velkém zlepšení se na bronzový stupínek dostala Kristýna Brabcová /50.46/, která ke svému krásnému provedení přidala i větší obtížnost a byl z toho výborný výsledek.

 

Čtvrtá Adéla Měrková bohužel nechytla obtížné salto na bradlech, ale jinak i ona předvedla výborný výkon.

Páté místo obsadila Lucie Jiříková, která na prostných nově zařadila dvojné salto vpřed.

Na šesté místo se hlavně díky obtížnému přeskoku, který se téměř zázračně povedl poprvé až v závodě,  dostala Dominika Ponížilová.

Vysokou obtížnost, hlavně na kladině, má i Veronika Šebáková, ale několik chyb, hlavně na bradlech a kladině, ji odsunulo až na 7. místo. Krásně se ale povedla řada blecha plánč plánč.

Osmé místo obsadila Kateřina Jelínková, kterou jsme měli možnost vidět závodit po velmi dlouhé době. Na vině byly vleklé problémy s lokty.

Takže velmi hezké, vyrovnané výkony!  Myslím si, že juniorky budou na ME bojovat o kvalitní umístění a finále ve čtyřboji je s těmito výkony naprosto reálné. Budeme držet palce!

Na závěr několik odkazů:

Dalším nominačním závodem bude Mezinárodní mistrovství Polska, které se koná již příští pátek, 29.4.2016. O něm vás samozřejmě také budeme informovat.

2 comments on “Nominační závod na ME v Bernu prověřil formu juniorek i žen. Bodovaly Holasová a Cenková.

  1. Je radost koukat na výkony holek, obzvlášť Anetky. Jsem moc ráda, že máme po letech zase hodně nadějnou gymnastku.

  2. […] PS: Nechytli jste report z prvního kvalifikačního závodu? Nevadí, přečíst si ho můžete zde. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics