Novoroční závod ve Frenštátu přilákal více než stovku gymnastek

Posted on by 0 comment

V sobotu 21. 1. 2017 se konal „Novoroční závod“ ve Frenštátu pod Radhoštěm. Závodu se zúčastnilo 118 děvčat z 12 oddílů z celé České republiky. Mezi startujícími jsme mohli vidět závodnice z Vítkovic, Třince, Kopřivnice, Moravské Ostravy, Uherského Ostrohu, Frenštátu, Vsetína, Valašského Meziříčí, Rožnova, Chropyně, Olomouce nebo Ostravice. Závodilo se ve trojboji – přeskok, bradla, kladina. Děvčata byla rozdělena do 10 kategorií dle věku a nově i dle výkonnosti. Kategorie devět a deset byly určeny pro děvčata startující na MČR v roce 2016 nebo děvčata, která cvičí sestavy druhého výkonnostního stupně.

Nejmladšími závodnicemi byly holčičky narozené v roce 2012. Ve svých čtyřech nebo pěti letech předváděly velmi pěkné výkony. Nejlepší z této kategorie byla Lili Hilšerová z Frenštátu pod Radhoštěm. Zazářila především na bradlech, kde vyrazila dech nejen divákům. (2. Kuchaříková Kateřina z Chropyně, 3. Burýšková Vendula z Kopřivnice).

V kategorii ročník narození 2011 byl boj o první tři místa velmi vyrovnaný. Celé stupně vítězů patřily oddílu z Moravské Ostravy. Nejlepší nakonec byla Švábková Sofie a vyhrála zaslouženě zlatou medaili. (2. Švrčková, 3. Kartusová).

Kategorie děvčat narozených v roce 2010 byla nejvíce obsazenou kategorií a boj o medaile byl velmi zajímavý. Se stejným bodovým součtem se na prvním místě sešly dvě závodnice z Frenštátu a to Hilšerová Sofie a Mazochová Vanessa. Díky lepšímu výsledku na kladině nakonec brala zlato Hilšerová Sofie. (2. Mazochová Vanessa z Frenštátu, 3. Pačutová Mahulena z Moravské Ostravy).

Mezi mladšími žákyněmi, děvčaty narozenými v roce 2009 byla nejlepší závodnice z Uherského Ostrohu a to Baldock Ella. (2. Bell Maddie z Frenštátu, 3. Valášková Sofie z Kopřivnice). Kategorii závodnic narozených v roce 2009 vyhrála Klaudie Hynek z Vítkovic s velkým bodovým náskokem. Bezkonkurenčně vyhrála bradla i kladinu. (2. Malotová Olívie z Rožnova, 3. Šustalová Amélie z Frenštátu).

Vítězka další kategorie, dívky narozeny v roce 2007, byla velmi překvapivá. Zlatou medaili vyhrála s velkým přehledem Valentová Johana z Olomouce. Johanku z našich závodů neznáme a byla velkým překvapením pro soupeřky, trenéry i rozhodčí. Předváděla obtížné a čistě provedené sestavy. Zaslouženě vyhrála a kromě medaile si do Olomouce odvezla i pohár a krásné ceny. Celkově zasluhuje pořádající oddíl velkou pochvalu a poděkování za velmi krásné a hodnotné ceny pro všechny závodnice. (2. Mazochová Viktorie z Frenštátu, 3. Veselá Julie z Kopřivnice).  

kat

Stupně vítězů kategorie 7. Zdroj: Rajče Frenštát p. Radh.

Další kategorie byla obsazena již ostřílenými závodnicemi. Mezi děvčaty narozenými v roce 2006 byla nejlepší Bohoňková Anna z Moravské Ostravy. (2. Juříčková Michaela z Rožnova, 3. Krýsová Anna z Vítkovic). Kategorii 7, ročník narození 2005 – 2004 vyhrála a zlatou medaili získala Nikki Vanna z Kopřivnice. (2. Šustalová Natálie z Frenštátu, 3. Rottrová Diana z Rožnova).

Holky narozené 2003 – 2002 bojovaly s velkým nasazením, nejlepší byla v celkovém hodnocení Prusenovská Elisabeth z Kopřivnice. Eli zazářila na bradlech i přeskoku, kde byla nejlepší. (2. Bohoňková Klára z Moravské Ostravy, 3. Kerberová Lenka z Frenštátu).

20170121_160132_001Atraktivní podívanou pro diváky byly poslední dvě kategorie, oddělené od ostatních nejen věkem, ale i svou výkonností. Mezi mladšími žákyněmi, ročník narození 2006 a mladší se o zlatou medaili a prvenství „popraly“ děvčata v Třince, Moravské Ostravy a Kopřivnice. Nejlépe zacvičené sestavy předváděla Hilšerová Vivien, která nedávno přešla z Frenštátu do Moravské Ostravy. Zaslouženě brala zlatou medaili. Velký boj svedla především s Hejtmánkovou Gabrielou, která je její tréninkovou kolegyní a nakonec právě ona, po nezdaru na kladině brala stříbro. Bronzovou medaili si odvezla do Třince Gryčová Eliška.

V poslední kategorii uzavřely startovní pole dívky, ročník narození 2005 a starší. Nejlepší závodnicí v této kategorii byla Johana Kocurková  ze Vsetína, která předvedla velmi pěknou sestavu na kladině a vybojovala si tak zlatou medaili. (2. Orliczková Anna z Třince, 3. Goršanová Zuzana z Kopřivnice).

sestry hilšerové

Sestry Hilšerové

Velkou zajímavostí je neskutečný talent sester Hilšerových z Frenštátu pod Radhoštěm. Sestry Lili (2012), Sofie (2010) a Vivien (2007) vyhrály své kategorie a přispěly do své rodinné sbírky třemi zlatými medailemi. Mezi závodnicemi se na startu objevily také sestry Vanessa a Viktorie Mazochovy z Frenštátu. Dcery Jana Mazocha, vnuka Jiřího Rašky, našeho olympijského vítěze ve skoku na lyžích z roku 1968 v Grenoble. Gymnastky v oddíle trénuje i jejich babička, paní Věra Mazochová. Frenštát má velmi kvalitní základnu a vychovává velmi šikovné gymnastky.

Kompletní fotogalerii včetně několika videí najdete zde:

 

Krátký report sepsal také GK Vítkovice na svých stránkách. 

Autorkou článku je Jana Baranová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics