Světový pohár v Paříží sliboval hvězdné obsazení. A nezklamal, výkony byly parádní.

Posted on by 0 comment

Poslední světový pohár před Mistrovstvím světa v Kanadě se konal uplynulý víkend v Paříži. Česko svojí reprezentantku nemělo. Pro gymnastky to byla poslední větší prověrka před Montrealem. Účast byla tedy veliká a slušné obsazení slibovalo velký souboj o medaile na všech nářadích.

Přeskok

Na domácí půdě se dařilo Coline Devillard, která letos v Kluži vybojovala na stejném nářadí zlatou medaili. Předvedla stejné skoky jako na jaře. Stejný výkon by na Mistrovství světa měl stačit na finále, na medaili však nikoliv. Druhé místo obsadila Maďarka Boglarka Devai a třetí Němka Michelle Timm, která ale bohužel neprošla národním kvalifikační sítem a do Montrealu nejede.

Bradla

bradlaStejný příběh jako na přeskoku se odehrál i na bradlech. Mistryně Evropy Nina Derwael z Belgie brala zlato; v kvalifikaci i v samotném finále převedla hezký a sebejistý výkon. Tato závodnice má rozhodně medailové ambice a šance je opravdu vysoká. Stříbro opět zůstalo v rukou domácí závodnice Melanie De Jesus Dos Santos, bronz brala vycházející ukrajinská hvězdička Diana Varinska. Všechny tři gymnastky se na MS nominovaly.

 

Prostná

Zkušená britská závodnice Claudia Fragapane zvítězila. Její originální choreografie je divácky velmi atraktivní, zcela jistě jí pomohla také poolympijská účast v britské obdobě české Stardance. Druhou příčku obsadila Larisa Iordache z Rumunska a třetí Diana Varinska z Ukrajiny.

 

Kladina 

kladinaZlatou medaili získala pro Rumunsko Larisa Iordache. Sice to nebyl její nejlepší výkon, ale díky vysoké obtížnosti to na zlato stačilo. Kladina je vždycky „buď a nebo“,ale pokud to Iordache vyjde, má velké šanci na medaili na kladině i v samotném čtyřboji. Stříbrnou medaili získala Marine Boyer z Francie a bronz Claudie Fragapane z Velké Británie. Olympijská vítězka z Ria, Sanne Vewers, obsadila páté místo. Boyer, Iordache i Fragapane prošly národním kvalifikační sítem.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics