Příprava reprezentantek na Mistrovství světa vrcholí

Posted on by 1 comment

DSCN2253Červnové mistrovství republiky znamenalo pro většinu gymnastek konec sezóny a zasloužený odpočinek. Pro trojici reprezentantek Veroniku Cenkovou, Lucii Jiříkovou a Anetu Holasovou ale šlo jen o velmi krátký odpočinek. Přípravě na nadcházející Mistrovství světa věnovaly většinu léta. Svojí připravenost si vyzkoušely začátkem září. Hned prvního září se zúčastnily Mistrovství Maďarska, kde ovšem závodily „mimo závod“.

Výborně, s minimem chyb, se představila Lucie Jiříková. Zacvičila velmi jistě a i čistě a získala vysokou známku, 51.7. Byl to pravděpodobně její dosavadní nejlepší závod! Sestavy na všech nářadích zvládla opravdu suverénně. Na přeskoku i prostných předvedla dobré doskoky (zvlášť první řadu, dvojné salto vpřed, krásně zapíchla). Ani na bradlech a kladině nezaváhala a tak by zaslouženě vyhrála.

 

Druhé místo by obsadila Aneta Holasová. Hezky zacvičila bradla. Na kladině poprvé v závodě předvedla, a hned velmi hezky, nový náskok rondát plánč plánč. Krásně se povedla také řada blecha flik toporné salto. Bohužel ale spadla z piruety. Na prostných měla v prvních dvou řadách trochu problémy s doskoky. Na přeskoku předvedla Jurčenka, zatím ještě bez vrutu. Dohromady získala 50.4.

 

Veronice se tolik nedařilo. Na bradlech se jí nepodařil celý obrat a spadla. Na kladině ještě zachránila šprajcku, ale pak spadla po skoku (Johnson). Hezky napojila skok s piruetou. Prostná zvládla celkem slušně, ale doskoky nebyly moc dobré. Závěrečný přeskok se povedl. Celkem nasbírala 46.7. bodu.

 

O týden později se Veronika a Lucka zúčastnily světového poháru v Szombathely. Ani jedna se bohužel neprobojovala do finále. Lucka k němu měla nejblíže na prostných, kde jí uniklo jen o necelé dvě desetiny a obsadila tak v kvalifikaci 11. místo. Výsledky na dalších nářadích: přeskok 12. místo, bradla 18. a kladina 17.

Veronika by se svým výkonem na kladině do finále dostala, nebýt technické chyby, které se dopustila ještě před svým cvičením. Bohužel si při čekání na pokyn ke své sestavě u kladiny udělala gymnastický prvek (blechu), což není povolené. Srážka tří desetin jí pak určitě velmi mrzela, protože kvůli ní jí finále uniklo ☹  Na bradlech se jí vůbec nedařilo a se známkou osm a půl bodu obsadila až 27. místo. Na prostných skončila šestnáctá.

Aneta se měla představit minulý víkend na SP v Paříži, ale klub se již dříve rozhodl tuto účast zrušit, pravděpodobně kvůli brzkému odjezdu do zámoří. Aneta se tedy připravovala v domácích podmínkách.

Část výpravy odletí do Kanady již tento čtvrtek.

Gymnastky se i se svými trenéry budou připravovat v tělocvičně nedaleko Montrealu, těsně pod kanadsko-americkou hranicí. Po týdnu aklimatizačního pobytu se již přesunou do Montrealu, kde je budou čekat další tréninky a v neděli 1. října také pódiový trénink.

Nedávné losování naše děvčata zařadilo do třetího sledu. Ve stejném sledu se představí také například Holanďanky, Rumunky i Slovenka Barbora Mokošová.  Češky začínají na bradlech. Závod třetího sledu je naplánován na středu 4. října a začne ve 13:30 místního času. To je myslím dobrá zpráva pro naše fanoušky, u nás bude půl osmé večer a to je výborný čas na sledování závodu!!

Odkaz na přenos vám samozřejmě přineseme.

 

Veronika už je zkušená, účastnila se již několika velkých mezinárodních závodů (ME, MS, YOG).  Pro Anetu s Luckou se bude jednat o nové zkušenosti s tak velkým závodem. Lucka si již vyzkoušela atmosféru loni na MEJ a letos na jaře na ME.  Aneta bude úplný nováček, MEJ v Bernu si zažila bohužel jen chvíli v hledišti. Bude to pro ni křest ohněm.

Doufejme, že to všechny tři úspěšně zvládnou.

 

Teď už zbývá jen popřát všem šťastnou cestu, pevné zdraví a hodně štěstí!

Budeme vás informovat ☺

One comment on “Příprava reprezentantek na Mistrovství světa vrcholí

  1. vůbec nechápu proč sportovní kanál nezařazuje alespon přenosy ME MS JE TO PODIVNÉ I NA oh O POHÁROVKÁCH A RŮZNÝCH MÍTINCÍCH UŽ ANI NEPÍŠU JAK MÁ BÝT ZPOPULARIZOVÁN PRÁVĚ TENTO SPORT, KDYŽ NENÍ TÉMĚŘ VIDEN NA OBRAZOVKÁCH

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics