První kvalifikační závod na EYOF vyhrála s přehledem Dominika Ponížilová.

Posted on by 0 comment

eyof prvni kvalifikace 2017V sobotu se v Brně konal první kvalifikační závod na EYOF.

Evropský olympijský festival mládeže se koná každé dva roky a závodí se na něm v několika sportech včetně sportovní gymnastiky. Letos se ho můžou zúčastnit gymnastky narozené v letech 2002 a 2003. Bude se konat (na rozdíl od minulého v gruzínském Tbilisi) téměř za humny, v maďarském Györu.

Do závodu nastoupilo 6 gymnastek – Eliška Fiřtová, Sabina Hálová, Jasmína Hnilicová, Natálie Klaková, Dominika Ponížilová a Barbora Trávníčková.

Předpokládaná spolufavoritka postupu, Kristýna Brabcová, se pro zranění bohužel závodu nezúčastnila.

Velmi suverénně a bez větších chyb závodem prošla favoritka Dominika Ponížilová, která s velkým náskokem zvítězila. Za zmínku určitě stojí krásně provedený dvojný twist na prostných.  Na přeskoku jsme mohli vidět hezky provedenou cukaharu toporně. Víme, že ji umí i s vrutem, budeme se těšit, že jí skočí v některém z příštích závodů.
(videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná). 

Cvičení ostatních gymnastek už se neobešlo bez pádů a jejich výkony byly vcelku vyrovnané. Rozdíl mezi druhým a pátým místem byl jen bod a jedna desetina.

Druhé místo získala Barbora Trávníčková. Na bradlech zařadila hezkého Jaegra, kterého v závodě ale bohužel nechytla. Mimo této chyby zacvičila velmi hezky.
(videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná).

Třetí skončila Sabina Hálová. Té se nepovedl půlobrat na bradlech a spadla ještě z dvojného salta na prostných. Dobře zvládla kladinu a na přeskoku Jurčenko toporně.
(videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná).

Čtvrté místo obsadila Jasmína Hnilicová. Na přeskoku skočila hezky cukaharu toporně. Povedla se i kladina, spadla ale po dvojném saltu na prostných.
(videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná).

Pro pátou Elišku Fiřtovou to bylo první představení po operaci menisku. Na kladině spadla ze šprajcky a na bradlech ze seskoku. Naopak se povedl Jaeger na bradlech a dvojné salto na prostných.
(videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná).

Šesté místo obsadila již s odstupem Natálie Klaková. Spadla po cukahaře na přeskoku a po obratu na bradlech. Kladinu zacvičila velmi rozvážně, ale bez pádu. Na prostných vypadá elegantně, ale chybí jí obtížnost (videa ze závodu: přeskok, bradla, kladina, prostná). 

Na to, že to bylo první měření sil v sezóně, se závod celkem vyvedl. Na další se můžeme těšit již za 2 týdny. Druhé kvalifikační kolo se uskuteční jako vložený závod Memoriálu Marie Široké již 20. května na pražské Bohemce. Všem přejeme hodně štěstí!

Výsledky ještě nejsou na stránkách federace, tak zatím alespoň takhle přes obrázek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics