Staronová Gabby Douglas. Aneb co se od londýnské dekády změnilo.

Posted on by 0 comment

gabby douglasOlympijská vítězka z Londýna, Gabby Douglas, míří po třech letech zpátky mezi světovou gymnastickou elitu. Pokusí se dostat na svou druhou olympiádu v Riu, tentokrát v dresu Buckeye Gymnastic a pod vedením trenérky Kittia Carpenter (v Londýně reprezentovala trenéra Liang Chow a jeho gymnastický klub).

Douglas měla v minulém olympijském cyklu divácky velmi chytlavou sestavu na prostných. Kam a jak se její sestava za tři roky posunula? Podívejte se na moje postřehy a napište mi do komentářů ty vaše.

Co se změnilo

Douglas vyrostla. Nejspíš zejména kvůli tomu zařazuje do sestavy jiné akrobatické prvky a série.

Naučila se trochu víc poslouchat hudbu. Výborně využívá dramatické pauzy ve skladbě pro efektní taneční pózy. Celá sestava (i když nejen díky tomuto) působí mnohem víc vyzrále.

Líbí se mi, jak si věří. Z jejího vystoupení je cítit jistota a sebedůvěra. A závodní zkušenost, kterou holt i olympionička dosáhne až s přibývajícím věkem.

Co se nezměnilo

Hudba. Sice vyměnila skladbu, typově je ale velmi podobná té předchozí. Gabby má ráda rychlé a dynamické skladby s výraznými beaty. I když v nové sestavě se objevují i dvě kratší pomalé pasáže, skladbě dominuje „hopsavá“ rychlá hudba.

Douglas na jevišti pořád působí jako nezastavitelná střela plná energie. Je extrémně rychlá a mrštná.

Její silnou stránkou jsou pořád akrobatické prvky. A její slabinou taneční prvky a pasáže.

A na závěr samotně sestavy.

 

2012, Visa Championships

 

2015, Jesolo Trophy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics