Startovní listina světového poháru v Glasgow slibuje prvnotřídní podívanou

Posted on by 0 comment

Claudia FragapaneSvětové poháry nabízí letos o třídu lepší účastníky než loni. S blížící se olympiádou chtějí národní programy mnoho nových i staro(nových) závodnic otestovat a připravit na Rio. Navíc se jich letos účastní i Rusko, Čína nebo USA, které se podobných závodů obvykle neúčastní, pokud nejsou hostitelskou zemí.

Třeba březnový Světový pohár v Glasgow bude hostit opravdu silnou sestavu. Přesvědčte se sami, tady jsou oficiální nominace:

  1. Claudia Fragapane, Velká Británie
  2. Kelly Simm, Velká Británie
  3. Lieke Wevers, Holandsko
  4. Maegan Chant, Kanada
  5. Enus Mariani, Itálie
  6. MyKayla Skinner, USA
  7. Asuka Teramoto, Japonsko
  8. Maria Kharenkova, Rusko
  9. Yufen Xie, Čína

 

V případě Simm a Fragapane půjde trochu o battle, který může národní komisi dost napovědět, kdo bude v týmu vyslaném do Ria. V případě Skinner, Kharenkove nebo Xie jde o prověření fyzické i mentální kondice, jelikož obě jsou v širších nominacích pro Rio, ale soupeřek je hodně. Bude tak potřeba, aby předvědly své maximum. Wevers a Teramoto na olympiádě podle mě uvidíme, jestli se nezraní, Světový pohár je pro ně spíš mentální příprava na Rio. Mariani a Chant potřebují nasbírat zkušenosti z velkých mezinárodních závodů, dosud moc příležitostí neměly.

Každopádně podívaná to bude slušná, už teď se těším na live streem. Světový pohár v Glasgow uvidíme už 12.3. 2016. Budete také koukat?

 

Category: Nezařazené

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics