Světový pohár v Koperu – máme výsledky finále na jednotlivých nářadích

Posted on by 0 comment

Larisa IordacheV sobotu a v neděli proběhla ve slovinském Koperu finále na jednotlivých nářadích. Výborné výkony předvedla Slovenka Barbora Mokošová, která postoupila do tří finálových klání. Nakonec z toho byl bronz na prostných, čtvrté místo na bradlech a páté na kladině, klobouk dolů!

 

Přeskok

Finále přeskoku ovládla Rebeca Andrade. Skákala stejné skoky jako stříbrná Boglarka Dévai, ale měla mnohem lepší provedení, a zvítězila s více než půl bodovým náskokem. Bronzová skončila Slovinka Teja Belak. Čtvrtá Ellie Black, vynikající skokanka, se vrací po zranění, a tak druhý přeskok neměl takovou obtížnost, na jakou jsme u ní zvyklí.

Kladina

Finále kladiny kralovala Larisa Iordache. Měla nejen nejvyšší obtížnost (6,0), ale i nejlepší provedení. Druhou příčku obsadila Ellie Black. Ze stejného důvodu jako na přeskoku zvolila jednodušší seskok z kladiny, což ji obralo o obtížnost, i tak jí to stačilo na stříbro. Třetí skončila Thais Fidelis s krásnou sestavou, která měla jen o desetinu nižší obtížnost než Larisa Iordache, ale bohužel spadla při obtížném saltu.

Bradla

Larisa Iordache si odnesla zlato i z bradel. Zacvičila sice sestavu s nižší obtížností než Eliie Black (5,4 vs. 5,9), ale zvládla ji čistěji a to ji posunulo na první místo. Bronz získala Thais Fidelis, těsně čtvrtá skončila již zmiňovaná Barbora Mokošová.

Prostná

Zlato z prostných trochu překvapivě, ale zaslouženě získala Carina Kröll z Německa. Stříbro si odnesla Ellie Black a bronz, a tedy medailové umístění pro Slovensko, Barbora Mokošová. Až na čtvrté místo klesla po pádu v první akrobatické řadě Thais Fidelis, která kvalifikaci prostných vyhrála. Flavia Saraiva, druhá z kvalifikace, prostná po pádu bohužel nedokončila.

 

Na všechny výsledky včetně kvalifikací se můžete podívat tady

Již tento týden se koná další závod světového poháru, který hostí slovinský Osijek. I zde bude mít Česká republika své zastoupení, reprezentovat nás bude Veronika Cenková z Ostravy. Kvalifikace začíná už zítra.

Autorka článku: zai

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics