České ženy na ME v Bernu: videa, foto a krátký report

Posted on by 0 comment

logo bern 2016Jsme zpátky s dalším reportem z právě probíhajících Mistrovství Evropy v Bernu. V pátečním článku jsme informovali o výsledcích našeho juniorského reprezentačního družstva, dneska shrneme výkony a výsledky žen.

Do Berna odcestovala děvčata ve složení Anna-Mária Kányai, Marie Nevrklová a Jana Weisserová (všechny TJ Sokol Brno I), Veronika Cenková (TJ Sokol Moravská Ostrava 1) a Eva Mičková (TJ Prostějov). Holky odjely do Bernu s ambicí obhájit 15.místo z ME v Sofii z roku 2014. Nakonec však obsadily 19.příčku z celkem 25 evropských družstev; za sebou nechaly týmy Ázerbájdžánu, Lotyšska, Norska, Turecka, Izreale a Slovinska.

Největší oporou týmu byla Veronika Cenková, která jako jediná závodila na všech čtyřech nářadích. Riu jsme viděli kromě kladiny a bradel, které závodila v rámci kvalifikace, trošičku překvapivě i na prostných. Zdá se, že je na dobré cestě k návratu k čtyřboji po loňském zranění. Eva Mičková se představila na prostných i na přeskoku, Jana Weisserová jí doplnila na bradlech a kladině. Marie Nevrklová pomohla týmu na přeskoku.

Připomínám soutěžní formát 5-3-3, tj. z pětičlenného družstva startují na každém nářadí tři gymnastky a všechny tři hodnocení se započítávají do výsledku družstva. Holkám se bohužel nepovedla kladina, kde musely započítat tři pády. V live streemu jsme bohužel vůbec neměli možnost vidět přeskok ani bradla, ani nikde nejsou videa, takže detaily nevíme. Prostná vypadala hezky, pouze drobná zaváhání při doskocích. Některé holky akorát neměly víc než dvě akrobatické řady.

Na internetu se objevilo video Veroniky Cenkové na prostných, tak připojuji alespoň to.

Nejvyšší známku z našich děvčat obdržela Anna Mária Kányai za svojí sestavu na bradlech (13.133). Dvě další překonané „třináctky“ holky překonaly na přeskoku; tady se o ně zasloužily Veronika Cenková a Marie Nevrklová (obě shodně 13.000).

Mrkněte také na krátké shrnutí reprezentačního trenéra M. Musila na webu ČGF. Nebo na oficiální výsledky kvalifikace družstev na stránkách šampionátu.

Pro zájemce: část našich sestav je k shlédnutí na oficiálním Facebooku UEG, kde se jednoltivé sledy živě streemovaly.

 

A na závěr pár fotografii, které se objevily na sociálních sítích.

ženy bern 2016 2

Zdroj: Facebook ČGF. Zleva: Eva Mičková, Marie Nevrklová, Jana Weisserová, Anna Mária Kányai, Veronika Cenková

 

ženy Bern 2016

Zdroj: Facebook ČGF

 

ženy bern instagram

Zdroj: Instagram Veroniky Cenkové

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics