Juniorky na Ruském poháru předvedly své kvality. Pomýšlí na Tokio.

Posted on by 0 comment

Na konci srpna se v Penze konal Ruský pohár, přípravný a nominační závod na Mistrovství světa ve Stuttgartu. Tento závod je tradičně přehlídkou ruské gymnastické špičky a dává hezký náhled na úroveň gymnastiky v zemi, které se léta drží na špičce světové gymnastiky. Loni slavil ruský tým veliký úspěch, když obsadil druhé místo na MS v Doha v závodu družstev. Medaile totiž znamená přímou kvalifikaci družstva na olympiádu v Tokiu. Kromě Rusek už mají účast na olympiádě jistou také Američanky a Číňanky.

Se ženami dostaly možnost závodit i juniorky narozené v roce 2004. Jsou to ty, které příští rok přestupují mezi ženy a můžou bojovat o účast na olympiádě v Tokiu. V první pětici vícebojařek se objevily tři z nich, takže je jisté, že do složení reprezentace příští rok promluví.

Vítězkou Ruského poháru 2019 se stala Vladislava Urazova, dvojnásobná mistryně světa z letošního Mistrovství světa juniorů (družstvo, bradla). Po dvoudenním souboji za sebou nechala i Angelinu Melnikovou, největší současnou hvězdu ruské reprezentace. Navíc s odstupem téměř pěti bodů! Bronz brala juniorka Elena Gerasimova. Gerasimova na juniorském Mistrovství světa v Gyoru přidala ke zlatu v družstvech také nejcennější kov na kladině.
Čtvrá Lilia Akhaimova potvrdila před Stuttgartem své kvality zejména na prostných a přeskoku. Pětici nejlepších uzavřela juniorka Yana Vorona. 

Závodu se nezúčastnila Aliya Mustafina. Pořád jí trápí zranění. Maria Paseka sice startovala na přeskoku, ale závod se jí vůbec nepovedl. Úřadující evropská královna bradel Anastasia Iliankova se předvedla jen na jediném nářadí, ale pádu se nevyhnula ani jeden den.

Kompletní výsledky najdete na Gymternetu.

Ruská federace hned po závodu nominovala družstvo, které odjede do Stuttgartu. Stálice v reprezentaci (Melnikova, Akhaimova) doplní gymnastky Shchekoldina, Spiridonova a Simakova. Jako nejpravděpodobnější scénář se jeví, že Spiridonova odcestuje v roli bradlové a kladinové specialistky a Shchekoldina jí doplní na přeskoku a prostných. Trojice Simakova, Akhaimova a Melnikova pojedou celý čtyřboj.

Na závěr vybírám tři sestavy, které mně zaujaly.

 

Lilia Akhaimova, prostná

 

Daria Spiridonova, bradla

 

Elena Gerasimova, kladina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics