Jak to v sobotu v Brně dopadlo?

Posted on by 2 comments
Veronika Cenková kvalifikace

Veronika Cenková

Zvítězila Adéla Měrková /49.95 b./ těsně před Veronikou Cenkovou /49.90 b./. Ani jedna neudělala větší chybu, obě zacvičily velmi dobře.

Adéla zazářila hlavně na kladině, kde zacvičila velmi jistě a předvedla mimo jiné krásný nový náskok. Za své cvičení získala vysokou známku – 13.05 bodu. Veronika předvedla velmi vyrovnaný víceboj. Obě splnily A limit pro start na ME.

Splnit limit B se i přes tréninkový výpadek, zaviněný nemocí, podařilo Vendule Měrkové, která obsadila 3. místo výkonem 47.05 bodů. Ta bohužel zaváhala na svém nejsilnějším nářadí, na kladině. Má natrénovaný stejný náskok jako Adéla, ale ten se jí bohužel nepovedl a pak přišly ještě dva pády.

merkovy
Dvojčata Měrkovy

Čtvrté místo obsadila Romana Majerechová se známkou 44.80 bodů. Spadla dvakrát z kladiny a jednou z bradel, když nechytla salto.

Poslední gymnastkou, která absolvovala čtyřboj, byla Barbora Schneiderová. Ta se také nevyvarovala pádu z kladiny a spadla i na přeskoku. Získala 43.25 bodů.

Katka Jelínková se představila pouze na kladině /10.55 b., s pádem po dvojné piruetě/ a na prostných /11.15 b./

Lucka Jiříková cvičila kvůli problémům s kotníkem jen na bradlech. Zacvičila hezky, ale spadla ze seskoku. I tak získala slušnou známku, 11.75 b.. Snad se dá dohromady do příštího kvalifikačního závodu, který se koná za 2 týdny v Praze.

I o něm vás budeme informovat. Do té doby se můžete podívat na Youtube na výkony dvojčat Měrkových (Vendula, Adéla).

2 comments on “Jak to v sobotu v Brně dopadlo?

  1. Držím všem palce do závěrečné přípravy,jen mě trochu mrzí, že máme tak málo gymnastických žen….5 jich jde čtyřboj a zbytek jen nějaké nářadí……A pritom v přípravkách hafo děti….A některé jsou opravdu šikovné….Jen vymyslet něco,aby vydržely…. Snad i to se podaří

  2. Taky moc držím pěsti všem závodnicím!
    A jsem si jistá, ze kdyby gymnastické prvky nebyly rok od roku náročnější a nebezpečnější, závodilo by těch žen dnes více… Talent a píle jsou pro gymnastky sice nejdůležitější, ale na zvládnutí některých prvků to chce často i notnou dávku odvahy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics