Mistrovství ČR: V kadetkách zabodovaly Barbora Trávničková a Clarissa Čondlová

Posted on by 1 comment

Článkový seriál o Mistrovství ČR v Třinci odstartujeme kadetkami. Ty se představily první závodní víkend (tj. 11. a 12. června). A jak to všechno dopadlo?

Volné sestavy

V sobotu se kadetky představily se svými volnými sestavami. Kvůli zranění bohužel nenastoupila Natálie Brabcová z SG Bohemians Praha ani Jasmína Hnilicová ze TJ Sokol Brno 1. Celkem nastoupilo 19 gymnastek z celé ČR. Závod ovládly děvčata z brněnského Sokola, získaly totiž všechny tři medaile.

První místo obsadila Barbora Trávničková, která v Brně trénuje pod vedení trenérské dvojice Janečková a Vlková. Barborka lehce zaváhala akorát na prostých, zbylé tři nářadí odcvičila výborně. Získala ze všech závodnic nejvyšší známku na bradlech i na kladině. Mrkněte se na videa její kladiny, přeskoku i bradel.

 

Barbora Trávničková, přeskok

 

Barbora Trávničková, kladina

 

Barbora Trávničková, bradla

Stříbrnou medaili si domů odvezla Barbořina oddílová kolegyně Tamara Kalašová. kterou rovněž třénuje trenérské duo Vlková a Janečková. Tamara bohužel jednou spadla z kladiny; škoda toho pádu, jinak to byla moc povedená a čistá sestava. Měla také velmi povedená prostná. Koneckonců, posuďte sami, máme videa.

Tamara Kalašová, prostná

 

Tamara Kalašová, bradla

 

Tamara Kalašová, přeskok

 

Tamara Kalašová, kladina

Třetí příčku obsadila Natálie Klaková, kterou trénují manželé Vizinovi. Videa s jejími sestavami bohužel nemám, ale pro příště to zkusím napravit. Natálie předvedla jeden z nejlepších přeskoků závodu.

Tady je společné foto brněnské medailové sestavy (zleva Barbora Trávničková, Natálie Klaková a Tamara Kalašová)

kadetky TJ Sokol Brno 1

Nepopulární čtvrté místo vyzávodila Clarissa Čondlová, která trénuje pod vedením Stanislava Petráčka. Páté místo obsadila Daniela Hálová (TJ Sokol Kampa) a šesté Tereza Kovaříková (TJ Bohemians Praha).

Limit pro postup do juniorské kategorie (40 bodů) splnilo 13 děvčat, kromě výše zmíněných také Magdaléna Coufalová, Lucie Trnková, Alina Marusynets, Arleta Pražáková, Natálie Marešová, Sabina Derková a Andrea Pokorná. 

Kompletní výsledky prvního soutěžního dne kadetek najdete tady. 

 

Povinné sestavy

V neděli kadetky navázaly povinnými sestavami. Do druhého závodního dne nastoupilo pouze 14 gymnastek, část kadetek již limit pro postup do juniorek splnila. Potřebný limit 42 bodů splnilo sedm závodnic.

Na nejvyšší stupínek dosáhla mostecká gymnastka Clarissa Čondlová, která si tak „spravila chuť“ po nepopulární bramborové medaile z předchozího dne. Nad druhou Danielou Hálovou zvítězila s bodovými náskokem více než dvou bodů. Danielu Hálovou připravuje trenérka Novotná. Třetí místo vybojovala Bohemačka Alina Marusynets, která trénuje pod vedením manželů Fiřtových.

stupně vítězů povinne sestavy kadetky

Limit pro postup do juniorek splnily také Klára Dušková, Tamara Kalašová, Andrea Pokorná a Arleta Pražáková. 

Můžete se podívat na sestřih celého závodu povinných sestav kadetek.

Kompletní výsledky povinných sestav kadetek najdete tady.

One comment on “Mistrovství ČR: V kadetkách zabodovaly Barbora Trávničková a Clarissa Čondlová

  1. […] maratonu pokračujeme v miniseriálu z Mistrovství ČR v Třinci. Již jsme sesumírovali výkony kadetek, juniorek i žen. V dnešním dílu se podíváme na výkony těch nejmladších, na starší […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics