Mistrovství ČR žen: zlaté medaile si přivezly Bartuňková, Cenková, Kányai a Majerechová

Posted on by 1 comment

V ženách letos závodily všechny gymnastky narozené v roce 2000 a starší. První soutěžní víkend (11. a 12. 6.) se představily ženy A (mistrovská třída), mezi kterými se představily i české reprezentantky. O týden později, 19. června, závodily ženy B.

Ženy A

Závodu se zúčastnilo celkem devět gymnastek: Veronika Cenková, Anna-Mária Kányai, Romana Majerechová, Eva Mičková, Marie Nevrklová, Kateřina Orsághová, Kristýna Pálešová, Laura Smolencová. a Jana Weisserová. 

Čtyřboj

stupne vítezu mcr zeny

Zdroj: Facebook AC Sparta Praha

Závod s přehledem vyhrála Veronika Cenková z TJ Sokol Moravská Ostrava 1, která závodem v Třinci uzavřela hlavní letošní sezónu. Již poněkolikáté letos dokázala, že je nenahraditelnou součásti stávající české reprezentace. Pro zlatou medaili si došla i přes to, že s blížícím se koncem sezóny jí docházely síly. Za čtyřboj dostala 50.75 bodu Druhé místo si vybojovala Marie Nevrklová z brněnského Sokola, která získala 49.95 bodu. S bronzovou medaili si po nepopulární pozici náhradnice pro ME v Bernu „napravila chuť“ Romana Majerechová z AC Sparta Praha, když získala 48. 50 bodu.

 

Přečtěte si také rozhovor s Veronikou Cenkovou na iDNES.cz

Anna Mária Kányai, která se pořád vrací z loňského zranění kolene, závodila opět pouze na bradlech a na kladině.
Pod tímto odkazem najdete kompletní výsledky ženského čtyřboje.

Přeskok

 1. Romana Majerechová, AC Sparta Praha, 12.85
 2. Kateřina Orsághová, TJ Sokol Moravská Ostrava 1, 12.48
 3. Marie Nevrklová, TJ Sokol Brno 1, 12. 38

 

Romana Majerechová obhájila loňský titul Mistryně ČR na přeskoku. Druhé místo vybojovala Kateřina Orsághová z ostravského Sokola. Třetí příčku vybojovala Marie Nevrklová, která českému týmu pomohla v Bernu právě na tomto nářadí.

 

PAP_0950

Autor: Pavel Ponížil, www.foto-pavel.eu

Bradla

 1. Anna Mária Kányai, TJ Sokol Brno 1, 13.85
 2. Veronika Cenková, TJ Sokol Moravská Ostrava 1, 12.80
 3. Kristýna Pálešová, TJ Sokol Brno 1, 12.55

 

Finále na bradlech se letos neslo v duchu slavnostního ukončení kariéry české olympioničky Kristýny Pálešové, která obsadila třetí příčku. Zlatou medaili si po zásluze odvezla brněnská reprezentantka Anna Mária Kányai, které bradla vyšly ve finále mnohem líp než v kvalifikaci. Stříbro si odvezla Veronika Cenková.

 

Kladina

 1. Anna Mária Kányai, TJ Sokol Brno 1, 13.35
 2. Veronika Cenková, TJ Sokol Moravská Ostrava 1, 12.55
 3. Jana Weisserová,  TJ Sokol Brno 1, 12.20

 

I kladině kralovala Anna Mária Kányai. Ria byla silnou oporou týmu na nedávných ME v Bernu, kde týmu pomohla na kladině, na prostných i na bradlech. Ve finále na tomto nářadí získala v Třinci výborných 13.35 bodu. Stříbro si vyzávodila opět Veronika Cenková, když získala 12.55 bodu. Bronz získala Jana Weisserová, která reprezentovala TJ Sokol Brno 1, se ziskem 12.20 bodu.

PAP_0725

Autor: Pavel Ponížil, www.foto-pavel.eu

Prostná

 1. Romana Majerechová, AC Sparta Praha, 12.65
 2. Veronika Cenková, TJ Sokol Moravská Ostrava 1, 12.35
 3. Eva Mičková, TJ Prostějov, 12.20

 

Souboj o medaile na prostných byl poměrně těsný. Královnou prostných se nakonec stala pražská reprezentantka Romana Majerechová (12.65 b.), která zvítězila před druhou Veronikou Cenkovou (12.35 b.) a třetí Evou Mičkovou (12.20 b.). Ria na MČR na prostných nestartovala.

Podívejte se na téměř 40-ti minutový sestřih z Mistrovství ČR na jednotlivých nářadích, který na konci června odvysílala Česká televize. Kompletní výsledky z finále žen na jednotlivých nářadích najdete na stránkách ČGF.

ct zaznam ria

Ženy B

Na start se postavilo celkem 16 závodnic z celé České republiky. Gymnastky závodily pouze ve čtyřboji. Favorizované závodnice pro boj o zlatou medaili byly od začátku Karolína Bartuňková (SG Liberec) a Lenka Bezstarosti (TJ Bohemians Praha).

P1140591

Zdroj: rodinný archiv Karolíny Bartuňkové

Se zlatou medaili na krku nakonec z Třince odešla patnáctiletá Karolína Bartuňková, která trénuje pod vedením trenérského dua Vrchovecká a Petráček. Karolína je výborná skokanka, ale v Třinci jí výborně vyšly sestavy na všech čtyřech nářadích. Ukázala tak naplno, na co má a po zásluze tak získala výborných 49.80 bodu, čímž splnila limit pro zařazení do mistrovské třídy ženy A. Ze všech závodnic předvedla nejvýše obodovaný přeskok i bradla

Karolína Bartuňková, bradla

Karolína Bartuňková, kladina

Karolína Bartuňková, prostná

Karolína Bartuňková, přeskok

Stříbrná Lenka Bezstarosti, která předvedla sice méně obtížné, ale čisté sestavy, získala nakonec 48.55 bodu, čímž také splnila potřebných 48 bodu pro zařazení do mistrovské třídy. Lenka předvedla také nejvýše obodovanou sestavu na prostných ze všech šestnácti závodnic. Bronz vybojovala kladenská reprezentantka Dominika Lisá se 46.75 body, které předvedla mimořádně povedenou sestavu na kladině. Získala za ní hezkých 13.25 bodu, co byla nejvyšší známka závodu na tomto nářadí.

Kompletní výsledky jsou tady.

Již teď se těším na Mistrovství ČR žen v příštím roce. Rýsuje se slušná sestava co do počtu i kvality, protože kromě výše zmíněných žen uvidíme také mnoho letošních juniorek (konkrétně Anetu Holasovou, Adélu a Vendulu Měrkové, Lucii Jiříkovou, Kateřinu Jelínkovou, Barboru Schneiderovou, Anetu Krškovou a Magdalénu Holcovou).

One comment on “Mistrovství ČR žen: zlaté medaile si přivezly Bartuňková, Cenková, Kányai a Majerechová

 1. […] v miniseriálu z Mistrovství ČR v Třinci. Již jsme sesumírovali výkony kadetek, juniorek i žen. V dnešním dílu se podíváme na výkony těch nejmladších, na starší […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics