Murakami, Teramoto, Sugihara a Miyakawa budou reprezentovat Japonsko na mistrovství světa

Posted on by 0 comment

Asuka+Teramoto+Japan+National+Gymnastics+Apparatus+34_4Dck7BsylPo smršti domácích šampionátů a olympiádě dětí a mládeže máme krátký souhrn výsledků z japonského mistrovství, které se konalo minulý víkend ve městě Takasaki. Gymnastky nesoutěžily ve čtyřboji, konala se kvalifikace a finále na jednotlivých nářadích.

Šampionátu se zúčastnily všechny olympioničky z Ria. Japonky se na loňské olympiádě předvedly ve vynikajícím světle. Jen stručně: v soutěži týmů až do poslední rotace bojovaly o bronzovou příčku, nakonec skončily čtvrté. Do finále čtyřboje bez redukce pořadí by se na olympiádě probojovaly všechny tři Japonky, které kvalifikaci absolvovaly (v kvalifikaci byla Mai Murakami devátá, Asuka Teramoto dvanáctá, a Aiko Sugihara šestnáctá). Ve finále čtyřboje byla nejlepší Asuka Teramoto, která vybojovala skvělé osmé místo. Mai Murakami byla sedmá ve finále prostných.

Máme pouze videa všech medailových prostných a něco málo z kladiny a z bradel, ale stojí za to se na ně podívat. I na ostatních nářadích dostaly finalistky vysoká ohodnocení, a podle záznamů prostných soudím, že oprávněně. Japonská gymnastika je na vynikající úrovni!

Na základě výsledků květnového NHK Trophy a právě proběhlého mistrovství byly nominovány reprezentantky Japonska pro podzimní mistrovství světa – Mai Murakami, Sae Miyakawa, Asuka Teramoto a Aiko Sugihara.

Přehled medailových příček:

Přeskok

 1. místo: Sae Miyakawa, 14.850 b.
 2. místo: Soyoka Hanawa, 14.400 b.
 3. místo: Hinako Bundo, 14.075 b.

 

Bradla

 1. místo: Hitomi Hatakeda, 13.950 b.
 2. místo: Asuka Teramoto, 13.800 b.
 3. místo: Yuriko Yamamoto, 13.750 b.

 

Kladina

 1. místo: Asuka Teramoto, 14.100 b.
 2. místo: Natsumi Sasada, 13.900 b.
 3. místo: Urara Ashikawa, 13.450 b.

 

Prostná

 1. místo: Sae Miyakawa, 14.100b.
 2. místo: Mai Murakami, 14.000 b.
 3. místo: Mana Oguchi, 13.,450 b.

 

Na videa se můžete podívat zde: 

Hitomi Hatekada, bradla

 

Asuka Temamoto, kladina

 

Mai Murakami, prostná

 

Sae Miyakawa, prostná

 

Mana Oguchi, prostná

Na souhrnné výsledky se můžete podívat tady. 

-zai-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics