Italské Jesolo: absolutní dominance USA

Posted on by 0 comment status

tym usaFinálové boje závodu City Of Jesolo Trophy skončily před
pár hodinami. A bylo se opravdu na co dívat. Ve včerejším článku jsem se zaměřila na juniorskou divizi, dnes shrnu závod žen.

Propast mezi úrovní americké gymnastiky a gymnastiky ve zbytku světa se zase o kousek zvětšila. Američanky od roku 2009 napředují mílovými kroky. Ani nejlepší evropské gymnastické velmoci neměly šanci se kvalitou závodnic jejich týmu přiblížit.

Víceboj jednotlivkyň ženy

V závodu víceboje jednotlivkyň obsadily Američanky devět z deseti míst. Jedinou neamerickou závodnicí v top desítce byla pátá Erika Fasana z Itálie. Rozdíl mezi  jednotlivými závodnicemi z USA byl natolik malý, že až do posledního nářadí nebylo jasno o první šestici.

Fínále žen kralovala Simone Biles, která za poslední rok a půl neprohrála jediný závod ve víceboji. Se svým skóre 62.2 si zajistila postup do finále na všech čtyřech nářadích.

Kyla Ross jako jediná z amerického týmu udělala během závodu hrubou chybu. Kvůli  špatně provedené akrobatické sérii v úvodu sestavy na prostných se připravila o medaili. Na ostatních nářadích předvedla téměř bezchybné výkony. Prvním rokem seniorka Bailie Key ukázala, že je potřeba s ní počítat. Skvělá byla zejména její sestava na prostných.

Divácky nejatraktivnější byly bezpochyby výkony olympioniček Gabby Douglas a Aly Raisman, pro které bylo Jesolo první soutěží od olympiády v Londýně 2012. Debutový návrat oběma závodnicím vyšel na jedničku, obsadily třetí a čtvrté místo.

senior podium AA

Podívejte se na výsledky všech závodnic v tabulce níže.

kompletní výsledky

Víceboj družstev ženy

Milým překvapením pro mně byl také tým Itálie, který se za poslední rok ohromně zlepšil. Lídrem italského týmu je nyní Erika Fasana. Bohužel závodu se nezúčastnila Vanessa Ferrari, protože nedávno prodělala mononukleózu. Tady jsou kompletní výsledky družstev:

1. USA (členky týmu Kyla Ross, Simone Biles, Gabby Douglas, Aly Raisman, Maggie Nichols, Bailie Key).
2. Itálie (členky týmu Erika Fasana, Martina Rizzelli, Carlotta Ferlito, Ugrin Tea, Elisa Meneghimi, Alessia Leolini)
3. Kanada (členky týmu Elisabeth Black, Isabela Onyshko, Audrey Rousseau, Victoria Kaying-Woo, Helody Cyrenne, Sabrina Gill)
4. Francie (členky týmu Marine Brevet, Anne Kuhm, Loan His, Camille Bahl, Valentine Pikul, Louise Vanhille)