Elite Canada: První významný závod sezóny přinesl překvapivé výsledky

Posted on by 1 comment

elite canada 2016 - medaileElite Canada je první významnější národní závod letošní sezóny. Napověděl, v jaké formě či v jakém složení uvidíme v Riu kanadský tým. Závod přinesl několik překvapení, pojďme se na ně podívat.

Vítězkou ve čtyřboji se stala Isabela Onyshko se skóre 57.075 bodu. Její první větší mezinárodní úspěch jsme zaznamenali loni na Světovém poháru v Lublani, kde vyhrála dvě zlaté (kladina, bradla) a jednu stříbrnou medaili (prostná). Na Elite Canada předvedla skvělou formu a několik změn ve svých sestavách od říjnových Mistrovství světa.
Onyshko poprvé předvedla dvojitého Yurchenka, se kterým dosud měla, jak sama řekla v interview po závodu, mentální blok. Její sestava na kladině však měla světovou úroveň (14.725) a byla suverénně nejlepší v rámci všech kanadských závodnic. Předvedla i nejvýše ohodnocenou sestavu na prostných a druhé nejvyšší bodové hodnocení na bradlech.

Povedený závod měla i Megan Roberts, která letos pouze začíná závodit v ženské věkové kategorii. Achylovou patou kanadského týmu se jeví nyní přeskok, na kterém je Megan obzvláště silná. Závod jí rozhodně zařadil mezi horké kandidátky na místenku na olympiádu, i když nemá příliš obtížné sestavy. Zejména na kladině předvedla poměrně jednoduchou sestavu. Pro Roberts je to však obrovský úspěch; zatímco v juniorkách zůstala vždy ve stínu Rose-Kaying Woo a Shalon Olsen, na Elite Canada 2016 hvězdila konečně ona a obě své juniorské rivalky nechala za sebou na čtvrtém, resp. na čtrnáctém místě.

Ne zcela podle očekávání vyšel závod Elsabeth Black, líderce kanadského týmu. Zacvičila skvěle na bradlech, na ostatních nářadích se jí už tolik nevedlo. Spadla na prvním přeskoku i na kladině, kde měla hned několik zaváhání. I přes dva pády skončila třetí; obtížnost jejich sestav a úroveň její gymnastiky celkově je pořád zdaleka nejvyšší v porovnání se zbytkem kanadského týmu. Snad jde pouze o slabší rozjezd v začátku sezóny. V rozhovoru pro média uvedla, že po MS v Glasgow měla menší přestávku v tréningu.

Závod nevyšel Victorii-Kaiyng Woo ani Sydney Townsend, členkám loňského týmu v Glasgow na Mistrovství světa.

Kompletní výsledkovou listinu najdete tady. Mrkněte ještě na videa níže.

Isabela Onyshko, kladina, 14.725 (6.5)

Isabela Onyshko, bradla, 14.450 (6.1)

Isabela Onyshko, prostná, 13.700 (5.7.)

Isabela Onyshko, přeskok během pódiového tréningu (ze závodu jsem video bohužel nikde nenašla)

One comment on “Elite Canada: První významný závod sezóny přinesl překvapivé výsledky

  1. […] bronzová na bradlech a šestá na kladině. Celkem slušný závod, co myslíte? Pro Onyshko už letošní druhý triumf spolu s Elite Canada.  Mám sice video pouze z finále na kladině, kde spadla, ale nebýt toho pádu, tak je to sestava […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics