Samuel Mikulak a Ragan Smith budou reprezentovat USA na prestižním poháru American Cup

Posted on by 0 comment

regan smithDvojnásobný olympionik Sam Mikulak (U.S. Olympic Training Center) a náhradnice olympijského týmu pro Rio 2016 Ragan Smith (Texas Dreams), spolu s olympijským vítězem v družstvech Ryoheiem Kato a olympijským vítězem na bradlech Olegem Verniajevem z Ukrajiny se zúčastní prestižního mezinárodního utkání American Cup, který se bude konat 4. března 2017 v Prudential Center v Newarku v New Jersey.

Poháru se zúčastní deset zemí, pozvání přijalo deset účastníků olympijských her, včetně olympijského vítěze Ryoheie Kato z Japonska, který obhajuje vítězství z  American Cup z loňského roku.

Gymnastky, které přijaly pozvání, jsou uvedeny níže podle jednotlivých zemí. Za USA budou soutěžit dvě ženy, jméno druhé americké účastnice bude oznámeno později.

Kanada: Elsabeth Black
Čína: Xie Yufen
Francie: Melanie De Jesus dos Santos
Velká Británie: Rebecca Tunney
Německo: Kim Bui
Japonsko: Asuka Teramoto
Nizozemsko: Eythora Thorsdottir
USA: Ragan Smith (Texas Dreams)
USA: bude určena později

Poháru se zúčastní čtyři gymnastky, které soutěžily na olympijských hrách v Riu:

Elsabeth Black, která předvedla vynikající výkony ve finále olympijského čtyřboje a skončila na pátém místě s celkovou známkou 58,298 b. necelé čtyři desetiny od bronzové medaile;

Asuka Teramoto, osmá ve finále olympijského čtyřboje s celkovou známkou 57,965 b., členka celkově čtvrtého japonského týmu;

Eythora Thorsdottir, devátá ve finále olympijského čtyřboje s celkovou známkou 57,632 b. jako druhá nejlepší evropanka za Aliyou Mustafinou, členka celkově sedmého holandského týmu (který se na olympijské hry kvalifikoval po čtyřiceti letech!), ve finále čtyřboje předvedla výborná a netypická prostná (známka 14.533);

Kim Bui, členka celkově šestého německého olympijského týmu a vynikající bradlařka.

Americká gymnastka Ragan Smith, která v roce 2016 soutěžila první rok v ženské kategorii, předváděla celý minulý rok výborné a stabilní výkony:

  • Jesolo Trophy: stříbrná ve čtyřboji (59,050 b.), stříbrná na kladině (15,200 b.) a stříbrná na prostných (14,650 b.)
  • P&G Championships: osmá ve čtyřboji (114,800 b. v součtu za čtyřboj z prvního dne a čtyřboj z druhého dne soutěže) a pátá na kladině (29,300 b. v součtu za cvičení z obou dnů soutěže)
  • Olympic Trials: pátá ve čtyřboji (117,750 b.), stříbrná na kladině (30,200 b.) a šestá na prostných (29,200 b.)

 

V obrovské konkurenci amerického národního týmu na Ragan Smith zbylo „jen“ místo náhradnice pro olympijské hry v Riu.

—-

Autorkou článku je Iva Zadáková, které moc děkujeme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics