Shrnutí Mistrovství ČR 2017 – den první

Posted on by 0 comment

Prvním závodem byl závod kadetek. Bylo k vidění mnoho hezkých výkonů. Mistryní republiky se stala Marta Fraňková ze Sokola Brno I (45.65).  Stříbrné medaile se udělovaly dvě. Jedna putovala také do Brna zásluhou Lucie Trnkové, druhou si odvezla Nela Tereza Kaplanová z AC Sparta Praha. Obě získaly 45.40.

kadetky mcr

Mezi juniorkami zvítězila podle očekávání hezkým výkonem Dominika Ponížilová  z TJ Prostějov se známkou 50.15.  Nejlepší výkon předvedla na přeskoku, kde skočila přemet salto toporně s obratem. Stříbrná Kristýna Brabcová (TJ Bohemians Praha) již zacvičila velmi hezky. I když ještě šetřila zraněnou nohu a nezařadila na prostných dvojné salto. Nasbírala 48.30. Třetí místo obsadila Sabina Hálová z TJ Sokol Kampa Praha (47.25).

juniorky mcr

Mezi ženami reálně bojovaly o medaile jen 3 gymnastky a bylo to mezi nimi velmi těsné! Mistryní republiky se nakonec  stala domácí závodnice Veronika Cenková (TJ Sokol Moravská Ostrava I). Získala 50.60.  Jen velmi těsně stříbrná skončila Lucie Jiříková ze Sokola Brno I (50.55). S malým odstupem se třetí umístila Aneta Holasová z TJ Bohemians Praha (50.15). Všechny tři zacvičily velmi pěkně. Cenková i Jiříková jednou spadly z kladiny.  Holasová  kladinu zacvičila výborně.  Na první dvě ztratila hlavně na přeskoku, který byl před operací kolene její parádní disciplínou. Tam jí ale koleno zatím limituje nejvíc a tak předvedla jen jednoduchý skok.

zeny mcr

 

Kompletní výsledky prvního dne najdete tady. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics