Většina sedmiletých holčiček sní o Hello Kitty. Patricie o olympiádě

Posted on by 2 comments
FB_IMG_1433050153158

Autor: Karolína Stephanie Mucková

„Naše Páťa gymnastikou žije. Má velký sen. Dostat se na olympiádu, tak třeba se jí to jednou splní.“ Takhle mi teprve sedmiletou Patricií Makovičkovou představila její maminka.

Patricie ukázala v první polovině sezóny velmi stabilní a slušné výkony. Na prvním kvalifikačním závodu v Brně stála na stupních vítězů se skóre 61.250 a na Memoriálu Marie Široké skončila čtvrtá se skóre 62.300. Vzhledem k jejímu věku o ní ještě určitě uslyšíme. A já pak budu moct hrdě říct, že její první rozhovor vyšel na Svetgymnastiky.cz.

1. Jak a v kolika letech si se ke gymnastice dostala?
Ke gymnastice jsem se dostala ve čtyřech letech. Mamča chtěla, abych sportovala, ale protože jsem nízká, nikde mě nechtěli. Maminka našla gymnastiku v Litvínově. Byly jsme se tam podívat a moc se mi to líbilo. A pořád líbí.

2. Jak často trénuješ?
Tréninky máme každý všední den od dvou do pěti hodin. Jen ve středu a v pátek končím dřív, ve čtyři hodiny. Celkem tedy 13 hodin týdně.

3. Jak probíhá tvůj běžný trénink v tělocvičně?
Trénink začíná rozcvičkou a poté cvičením na nářadí. Pilujeme sestavy a prvky. Pak posilování, stojky a na závěr protahování.

4. Nejvíce a nejméně oblíbené nářadí?
Nejraději mám přeskok, protože není tak těžký a docela mi jde. Nejhorší jsou bradla. Jsou hrozně těžké a nedaří se mi dělat prvky tak, jak mají být. :/

5. Prvních pět slov, které tě napadnou, když se řekne gymnastika? 
Závody – nervozita – dřina – zábava – medaile

6. Máš nějaké oblíbené jídlo před nebo po cvičení?
Nemám, pokaždé mám chuť na něco jiného.

7. Máš nějaký sportovní nebo gymnastický vzor?
Mým vzorem je česká olympionička Věra Čáslavská.

8. Jaké nejvyšší bodové hodnocení ve víceboji si zatím dostala?
Nejvíce bodů jsem měla asi teď na závodu v Praze 62.30
(Pozn. redakce: Šlo o 3.kvalifikační závod, který se konal v Praze, report najdete na našem webu; Patricie se umístila na čtvrtém místě)

9. Příští víkend jsou Mistrovství ČR ve Vysokém Mýtu. Jak by si se ráda umístila? 
Nejraději bych samozřejmě byla první. :-) Ale doufám, že se umístím do desátého místa.

10. Jaké jiné sporty kromě gymnastiky tě baví?
Baví mě plavání a ježdění na kole.

11. Pomůžeš nám vybrat další gymnastku, trenéra/trenérku zČR, s kým bychom mohli udělat další rozhovory? S kým by sis na našem blogu přečetla ráda rozhovor?
Já bych si ráda přečetla o Clarisse Čondlové z Mostu. (pozn. red. Clarissa se kvalifikovala na MČR ve výkonnostním stupni Žákyně A z 2. místa s bodovým hodnocením 64.700).

12. Teď máš možnost komukoliv poděkovat nebo ho pozdravit..
Ráda bych poděkovala trenérům za to, ze mi pomáhají a vše mě učí. A svým rodičům. V gymnastice mě nejvíce podporují právě oni, pokaždé mě doprovází a stojí vždy při mě.

2 comments on “Většina sedmiletých holčiček sní o Hello Kitty. Patricie o olympiádě

  1. […] Makovičkovou, která ji v rozhovorové štafetě předala slovo (celý rozhovor s Patricii najdete zde). A bylo rozhodnuto. O Clarisse Čondlové se zkrátka musíme dozvědět víc. S Patricii je […]

  2. […] z výše zmiňovaného KSG Litvínov, kterou jsme vám nedávno představili v samostatném rozhovoru. Patrície získala také druhé nejvyšší bodové hodnocení na přeskoku i na bradlech a […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics