Gymnastkou naplno a celým srdcem. Taková je Clarissa Čondlová

Posted on by 2 comments chat

10523843_739026516145082_4550469299694049871_nMůj první kontakt s touto mladou slečnou byl někdy v květnu, kdy jsem od ní
dostala zprávu: „Děkujeme za web Svět gymnastiky, to tady u nás chybělo.“ Bylo z ní cítit obrovské nadšení pro gymnastiku. Asi týden na to jsem dělala rozhovor s Patricii Makovičkovou, která ji v rozhovorové štafetě předala slovo (celý rozhovor s Patricii najdete zde). A bylo rozhodnuto. O Clarisse Čondlové se zkrátka musíme dozvědět víc. S Patricii je spojuje ještě jedna věc: obě na letošním Mistrovství ČR vyhrály ve své kategorii stříbrnou medaili.

1. Na úvod velká gratulace k druhému místu na MČR. Můžeš nám blíž popsat, jak celý závod probíhal? A co že se to stalo na těch bradlech? 😉

Závod si moc nepamatuji. Když jsem docvičila poslední nářadí, tak jsem se rozbrečela radostí, že jsem to úspěšně zvládla. Co se stalo na bradlech, moc popsat nejde. Na horní žerdi jsem se prohnula a v tu chvíli nikdo nevěřil, že bych to mohla ještě vrátit a nezlomit se. Povedlo se mi to, navíc jsem sestavu docvičila. Jsem moc ráda, že jsem to zvládla. Bojovala jsem opravdu do poslední chvíle.

2. Dostáváš těsně před závodem od trenérů nějaké rady? Jakou radu si dostala před letošními MČR?

Většinou dostávám jen upozornění, abych byla zpevněná a hlavně v klidu. Před MČR jsme měli heslo, které není moc publikovatelné. (Pozn. redakce: to heslo znělo „Hlavně se z toho nepo***t“).

3. Snažila jsem se najít o tvém klubu více informací, ale nenašla jsem žádné webové stránky ani Facebookovou stránku. Můžeš nám KSG Most trochu blíž představit? 

KSG Most vznikl v roce 1999 a vedly ho Mgr. M. Šestáková a Mgr. E. Knorrová. Dnes trénujeme pod vedením trenérek H. Čejkové, A. Kopecké a mladého trenéra M. Pokuty. Kromě žen a kadetek, do kterých bych se chtěla probojovat příští rok já, máme obsazeny všechny stupně. Od základního až po juniorky B. Náš největší společný úspěch je druhé místo na MČR ligy družstev 2014 (II.liga), kde nám pomohla má kamarádka Karolína Bartůňková z Liberce.

11119137_1645196875710500_7303081020553401287_o4. Pět důvodů, proč máš ráda gymnastiku?

je všestranná; je to individuální sport, to mi vyhovuje; stále se učím něco nového; spousta adrenalinu; lidé, jako je pan trenér Mgr. Stanislav Petráček. Je to skvělý člověk, který mi hodně pomáhá.

5. Co tě napadne, když se řekne gymnastika?

Olympiáda Tokio 2020!! Pak zábava a hodiny strávené v tělocvičně. Výzva, hodně výzev. A mozoly.

6. Pět současných gymnastek, kterým nejvíc fandíš?

Anna Mária Kányai, Deanne Soza, Larissa Iordache, Elena Arenas a Gabby Douglas.

7. Nejvíce a nejméně oblíbené nářadí?

Nejraději mám kladinu. Vyžaduje soustředění a každá nová věc je pro mě velká výzva. A nejméně mám ráda bradla. Jsou hodně o síle a pro mě jsou dost těžká.

8. Máš nějaký gymnastický vzor?

Anna Mária Kányai. Ukázala mi, když člověk něco chce a dělá proto vše, může dosáhnout svých snů. I přes to, že mu někteří lidé nevěří. (pozn. redakce: Anna-Mária Kányai je aktuální mistryní ČR ve víceboji, rozhovor s ní jsme vám přinesli nedávno).

9. Tvůj tip… Která česká reprezentantka pojede příští rok do Ria?

To je jasné. Ria jede do Ria (pozn. redakce Ria je přezdívka pro Annu Máriu Kányai)

10. Učíš se teď nějaký nový prvek, který si ještě nepředvedla v soutěži?

Nových věcí se učím víc. Ale z těch pro mě nejtěžších je to např. na kladině Onodi flik a na prostných dvojné salto.

11. Sleduješ nějaké weby nebo blogy o gymnastice? Nedělá ti problém angličtina?

Sleduji Světgymnastiky a různá videa na Youtube. Díky tomu, že existují překladače, tak mi angličtina problém nedělá.

 12. Oblíbený film, jídlo a barva?

Gabby Douglas Story (pozn. redakce: O filmu jsme krátce psali v tomto článku). Mám ráda tyrkysovou barvu a ovesné vločky s bílým jogurtem.

13. Tvůj názor na Kylu Ross, Viktorii Komovu a Giulii Steingruber.

Všechny tři jsou skvělé a na každé obdivuji něco jiného. Kyla má skvělá bradla. Viktoria má nádherně čistou kladinu. Giulia má bezvadná prostná  je to velká skokanka.

14. Na závěr se zeptám, komu bys předala další štafetu pro rozhovor?

Veronice Šebákové z Bohemians  Praha.

15. A na co by ses jí zeptala?

Co pro ni znamená gymnastika.

 

—–

Clarisse děkujeme za rozhovor a jejím rodičům za poskytnutí ilustračních fotografii. Jsem přesvědčena, že o Clarisse ještě uslyšíme.

2 comments on “Gymnastkou naplno a celým srdcem. Taková je Clarissa Čondlová

  1. […] v rozhovorové štafetě. Tu poslední předala Clarissa Čondlová. Pamatujete si ještě komu? Lotošní broznové mistryni ČR ve čtyřboji v juniorské věkové kategorii (juniorky A). Ano, […]

  2. […] Stříbrná medaile putovala do Mostu Clarisse Čondlové (Klub sportovní gymnastiky Most), která získala 63.900 b. Kdyby jste náhodou ještě Clarissu neznali, můžete si přečíst její exkluzivní rozhovor pro Světgymnastiky.cz. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics