Světový pohár v Osijeku za účasti Veroniky Cenkové

Posted on by 2 comments
Veronika Cenková se svojí maminkou a trenérkou v jedné osobě. Zdroj: Facebook TJ Sokol Moravská Ostrava

Veronika Cenková se svojí maminkou a trenérkou v jedné osobě v Osijeku. Zdroj: Facebook TJ Sokol Moravská Ostrava

Zatímco na pražské Bohemce se konal Memoriál Marie Široké,  v chorvatském Osijeku proběhl další závod Světového poháru (18.5 až 21. 5.). Velmi silným  Brazilkám Thais Fidelis (vloni ještě juniorka) a Flavii Saraiva tentokrát konkurovaly Rusky Anastasia Iliankova,  Evgeniya Shelgunova a Lilia Akhaimova, výborná Zsofia Kovacs, a na přeskoku další Maďarka Boglarka Devai.

Pěkné výkony předvedla také čerstvě šestnáctiletá Diana Varinska z Ukrajiny (finále na kladině a na prostných) a patnáctiletá Rumunka Ioana Crisan, která se probojovala do finále na bradlech, kladině i na prostných.

Českou republiku reprezentovala Veronika Cenková, které jen těsně unikl postup do finále na bradlech (9. místo). Předvedla také pěkná prostná (11. místo), na kladině se jí bohužel úplně nevedlo (13.místo). Slovensko reprezentovala opět Barbora Mokošová, které se nedařilo tolik jako v Koperu, přesto se probojovala do dvou finále. Na kladině obsadila páté a na bradlech sedmé místo. 

Přeskok

Zlato získala bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy Boglarka Devai, stříbrná skončila její krajanka Zsofia Kovacs. Třetí příčku zaslouženě obsadila  Slovinka Tjasa Kysselef. Další Slovince Teje Belak, bronzové z Koperu, se tentokrát tolik nevedlo.

Boglarka Devai (Maďarsko), přeskok

Další videa: Zsofia KovacsTjasa Kysselef, Teja Belak

Kladina

Finále kladiny ovládla Thais Fidelis, která s několika zaváháními zacvičila sestavu s nejvyšší obtížností (ale známka 7,567 b. za technické provedení mi přišla trochu podhodnocená). Stříbro vybojovala po zranění se vracející Anastasia Iliankova a bronz putoval opět do Brazílie zásluhou Flavie Saraiva. Zuby na medaili si určitě brousila i Evgeniya Shelgunova s krásnou a obtížnou sestavou, ale potkaly ji dva pády, a Zsofia Kovacs. Krásně a prakticky bez zaváhání zacvičila Barbora Mokošová, ale kvůli nižší obtížnosti, a také kvůli z mého pohledu podhodnocení známky za provedení skončila až pátá.

Thais Fidelis (Brazílie), kladina

Další videa: Anastasia Iliankova, Flavia SaraivaEvgeniya Shelgunova, Barbora Mokošová

Bradla

První příčku obsadila Anastasia Iliankova, která jen těsně (o 0,067 b.) porazila Zsofii Kovacs zásluhou vyšší obtížnosti.  Bronz pro Polsko ke čtvrtému místu z přeskoku přidala ostřílená Gabriela Janik. Mimochodem, víte, že Gabriela měří 169 cm? A Barbora Mokošová 168 cm?

Anastasia Iliankova (Rusko), bradla

Další videa: Zsofia KovacsGabriela Janik

Prostná

Finále na prostných se konalo pod taktovkou Brazilek. Zvítězila Thais Fidelis před Flavií Saraiva. Bronz pro Rusko vybojovala Lilia Akhaimova. Tato trojice výslednými známkami „odskočila“ ostatním gymnastkám ve finále.

Thais Fidelis (Brazílie), prostná

Další videa: Flavia Saraiva, Lilia Akhaimova

 

Na všechny výsledky včetně kvalifikací se můžete podívat tady.

-zai-

2 comments on “Světový pohár v Osijeku za účasti Veroniky Cenkové

  1. Jen bych chtěla upřesnit ,Veronika byla na prostných jedenáctá ne čtrnactá a na kladině třináctá.Drtilkova

    • Dobry den,
      omlouvame se za chybu. Uz je to opraveno.
      Gratulujeme Veronice k vybornemu vysledku a tesime se na dalsi paradni vykony!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics