České juniorky desáté na Mistrovství Evropy v Bernu

Posted on by 2 comments

Ve středu 1.6.2016 odstartovalo v Bernu Mistrovství Evropy juniorek a žen ve sportovní gymnastice. První závodní den jsme měli možnost vidět české juniorky ve složení Kristýna Brabcová, Aneta Holasová, Adéla Měrková, Vendula Měrková (všechny čtyři SG Bohemians) a Lucie Jiříková (TJ Sokol Brno 1). Proběhl závod družstev, který byl současně kvalifikací na páteční finále ve čtyřboji a nedělní finále jednotlivých nářadí.

Český tým vybojoval krásné desáté místo z celkem 24 týmů. A to i přesto, že holky nakonec musely závod zvládnout pouze ve čtyřech. Aneta Holasová se při rozcvičení zranila a do závodu nenastoupila. Zbylé čtyři reprezentantky se tak na poslední chvíli představily na všech čtyřech nářadích.

Výkony holek zde nebudu příliš detailně rozepisovat, poměrně rozsáhlý report jsme včera v průběhu závodu publikovali na naší Facebookové stránce.  Na oficiálních stránkách šampionátu se objevilo pár videí ze závodu, mimo jiné i dvě videa s našimi gymnastkami Vendulou a Kristýnou.

Vendula Měrková, prostná

Kristýna Brabcová, kladina

Vendula Měrková a Kristýna Brabcová se probojovaly také mezi 24 nejlepších vícebojařek a uvidíme je v dnešním finále, které začíná v 19 hod. Vendula postupuje z 19.příčky, Kristýna z 24.příčky (po redukovaném pořadí, kdy pouze dvě závodnice z jednoho státu můžou do finále). Vendulce o jedinou příčku ušlo finále na kladině, je v tuto chvíli první náhradnicí. Za svojí sestavu obdržela od rozhodců krásných 13.716 bodu.

Pro zájemce přikládám i bodové hodnocení všech holek na jednotlivých nářadích.

bodové hodnocen juniorky ME bern

Povedlo se sehnat i videa s výkony holek na přeskoku a na bradlech, za která děkuji paní Měrkové. Prostná a kladinu budeme mít později.

Adéla Měrková, přeskok

 

Lucie Jiříková, přeskok

 

Kristýna Brabcová, přeskok

 

Vendula Měrková, přeskok

 

Adéla Měrková, bradla

 

Lucie Jiříková, bradla

 

Vendula Měrková, bradla

 

Kristýna Brabcová, bradla

2 comments on “České juniorky desáté na Mistrovství Evropy v Bernu

 1. Dobrý den,
  jsem rád, že se najde někdo, kdo se snaží propagovat, když to není v zájmu České Televize ani oficiální stránky České gymnastické federace. Jen se chci zeptat proč zde nejsou komentáře a videa žen? Děkuji za zprávu

 2. Dobrý den,

  pokud jde o článek o českých ženách, ještě bude, web mám pouze jako koníček a někdy holt rodinné povinnnosti nepočkají :-) Mám ho rozepsaný a venku bude dnes nebo zítra.

  Pokud jde o videa nebo live komentáře na Facebooku, vždy to záleží, jestli se najde zdroj, odkud čerpat. V případě juniorek byli na místě rodiče, se kterými se mi povedlo spojit a následně svolili ke spolupráci. V případě žen jsem bohužel nevěděla předem o nikom kromě trenérů, kdo by byl na místě. Nějaká videa se ale objevily na Youtube, takže určitě je přidám.

  Díky za zájem,
  Hana Koutná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics