Eythora Thorsdottir první na International Games v Reykjavíku

Posted on by 0 comment

Eythora TNa své první soutěži v roce 2017 předvedla nizozemská olympionička islandského původu Eythora Thorsdottir vynikající výkony a zvítězila ve čtyřboji ziskem 56,35 b. (v upraveném systému pravidel a hodnocení obtížnosti prvků pro olympijský cyklus 2017-2020).

Eythora se blýskla velmi těžkým a výborně sestaveným cvičením na kladině – 14,85 b. (nová pravidla omezují počet započítaných gymnastických prvků, tedy skoků a piruet, které nizozemské gymnastky častěji zařazovaly na úkor akrobatických prvků). Předvedla rovněž nová prostná, za která získala známku 14,000 b.

V rozhovoru pro Inside Gymnastics Magazine (30. 1.) Eythora vysvětlovala, proč se nezúčastní prestižního American Cup (kam byla původně nominována): „Dala jsem přednost závodu Světového poháru ve Stuttgartu, protože je lépe načasován z hlediska mojí přípravy na letošní Mistrovství Evropy. Chci na šampionátu předvést to nejlepší, takže jsme tomu s trenérem přizpůsobili i rozvrh soutěží, kterých se předtím zúčastním“.

Eythora byla po olympijských hrách v Riu přijata na školu „Lucia Marthas Institute for Performing Arts“, zvládat školu i trénink je pro ni podle jejích slov velmi náročné, ale miluje obojí. Škola pro ni znamená možnost, jak se připravit na budoucnost v hudebním odvětví, a zároveň se naplno věnovat gymnastické kariéře.

Na otázku, zda letos předvede na soutěži Amanar (Jurčenko s pěti obraty) odpověděla Eythora, že pravděpodobně ne, přeskok trénuje, ale potřebuje ještě nějaký čas.

Eythora by se ráda zúčastnila olympijských her v Tokiu 2020.

Na její cvičení se můžete podívat tady: 

Eythora Thorsdottir, prostná

Eythora Thorsdottir, kladina

Na stříbrné příčce se umístila mistryně světa na bradlech z roku 2015 a členka stříbrného ruského olympijského družstva z Ria Daria Spiridonova se známkou 54,600 b., která zacvičila výborně na všech nářadích a vyhrála bradla (14,35 b.).

Daria Spiridonova, bradla

Daria Spiridonova, prostná

Teprve šestnáctiletá Američanka Sydney Johnson-Scharpf (dcera reprezentantky USA ve sportovní gymnastice Brandy Johnson, desáté ve finále čtyřboje a páté na přeskoku na olympiádě v Soulu 1988), která byla po loňském zranění vyřazena z národního týmu, předváděla skvělá cvičení, pád z kladiny ji ale odsunul na bronzovou příčku – 54,150 b. Překvapením bylo její cvičení na bradlech, podle starého systému bodování její nejvyšší známka byla 13,500 b. (což by odpovídalo známce okolo 13,000 b. v novém hodnocení). Sydney ale v Reykjavíku předvedla obtížnou, ve výborném tempu provedenou sestavu, za kterou dostala 13,800 b.

Sydney Johnson-Sharpf, prostná

Sydney Johnson-Sharpf, bradla

Kompletní výsledky z Mezinárodních her v Reykjavíku najdete tady.

Světového poháru ve Stuttgartu, který se bude konat v březnu (soutěží se pouze ve čtyřboji) by se měly zúčastnit kromě Eythory i další vynikající gymnastky:

  • Larisa Iordache (Rumunsko)
  • Isabela Onyshko (Kanada)
  • Claudia Fragapane (Velká Británie)
  • Angelina Melnikova (Rusko)
  • Pauline Schaefer (Německo)
  • Tabea Alt (Německo)
  • Jordan Chiles (USA)
  • Zhang JIn (Čína)

 

Podle posledních zpráv není stoprocentně jisté, zda přijede Isabela Onyshko, která má poraněné koleno, a účast Jordan Chiles by měla být oficiálně potvrzena až po tréninkovém soustředění amerického národního týmu (24. 2. – 28. 2.), na kterém bude nominována i druhá gymnastka na American Cup (Ragan Smith již byla nominována). Každopádně se máme na co těšit.

—-

Autorka článku: zai

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics