Gymnix International 2016 – závod juniorek

Posted on by 2 comments

američanky - international gymnixSkončil nejnabušenější gymnastický víkend letošního roku. Uplynulý víkend proběhl Světový pohár AT&T American cup, kanadský Gymnix International, Austrian Team Open v rakouském Linzi, německý národní pohár družstev, 2.národní italský šampionát nebo Nastia Liukin Cup.
Vše nahustit do jednoho článku nelze, takže dnes začnu Gymnix International a juniorkami. Rozdávaly se týmové medaile, ale soutěžilo se i ve čtyřboji a na jednotlivých nářadích.

Juniorky družstva

 1. USA
 2. Rusko
 3. Kanada
 4. Japonsko
 5. Rumunsko
 6. Francie
 7. Velká Británie
 8. Belgie

 

Tohle byla dost dobrá podívaná, protože jsme měli možnost srovnat jedny z nejlepších juniorek ve světe. Zastoupení měly téměř všechny velké gymnastické národnosti kromě Číny. Kompletní výsledky najdete třeba tady.

Američanky jasně potvrdily svojí dominanci a to i přes několik nezdarů kapitánky Jordan Chiles. Druhé Rusky předvedly poměrně jednoduché přeskoky, zato excelovaly na kladině i na bradlech. Pozitivně mě překvapily Kanaďanky, které mají našlápnuto na velmi slušný další olympijský cyklus – zejména Jade Chrobok a Ana Padurariu. Rumunky byly suverénně nejlepší na prostných.

juniorky tým Gymnix international

Juniorky čtyřboj

Bylo jasné, že zlato poputuje do USA, otázkou však bylo, které z gymnastek bude mít v Montrealu svůj šťastný den. Nakonec do Ameriky putovaly všechny tři medaile :-) Kompletní výsledky jsou zde. 

 1. Gabby Perea (USA)
 2. Deanne Soza (USA)
 3. Emma Malabuyo (USA)
 4. Anastasiia Illiankova (Rusko)
 5. Kiko Kuwajima (Japonsko)
 6. Ana Padurariu (Kanada)

 

Juniorky bradla

Jediné zlato, které neputovalo do USA, vybojovala ruská gymnastka Anastasiia Illiankova.
Stříbro vysoutěžila rozená bradlařka Gabby Perea, bronz Deanne Soza, obě z USA. Výsledky najdete zde. Video Illiankove jsem bohužel na internetu nenašla.

Juniorky kladina

S rozdílem více než bodu zvítězila Emma Malabuyo nad druhou Varvarou Zubovou z Ruska. O obou určitě ještě uslyšíme! Sestava Emmy ve finále opravdu parádní. Troufám si říct, že by to mohla být klidně finálová kladina na Mistrovstvích světa, kdyby s ní závodila.. Bohužel videa je k dispozici pouze z kvalifikace. Výsledky jsou zde. 

Juniorky přeskok

Přeskoku jasně dominovala Jordan Chiles, které zde veřejně debutovala svého Yurchenka s dvě a půl obratem (Amanar). Český název přeskoku neznám, ale zvládne ho pouze pár žen ve světe. Výsledky jsou zde.

Juniorky prostná

Královnou prostných se v neděli večer stala Emma Malabuyo. Stříbro pro Kanadu vybojovala talentovaná Ana Padurariu. Rumunská reprezentantka Olivia Cimpian vybojovala bronz. Mrkněte také na kompletní výsledky.

2 comments on “Gymnix International 2016 – závod juniorek

 1. […] jsem se už rozepsala o závodu juniorek na Gymnix International 2016. Pojďme se v kostce ještě podívat i na to nejlepší, co přinesl závod […]

 2. […] si tak „napravila chuť“ po ne zcela vydařeném závodu na Gymnix International a předvedla svůj potenciál naplno. Na přeskoku předvedla brilantní Amanar i dvojitého […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics