Shrnutí Mistrovství ČR 2017 – druhý den

Posted on by 0 comment

Sobotní závody jsme shrnuli v předchozím článku. V neděli se bojovalo o medaile na jednotlivých nářadích.

Juniorky

Mezi juniorkami si tituly mezi sebe rozdělily dvě nejlepší juniorky, Dominika Ponížilová a Kristýna Brabcová.

O vítězce přeskoku nebylo pochyb, s velkým náskokem ho vyhrála Dominika Ponížilová. Obtížnost jejích skoků byla výrazně vyšší než u ostatních a přidala i velmi hezké provedení.  Za přemet salto toporně s půlobratem a cukaharu toporně získala 13.525.  Druhá Sabina Hálová obdržela známku 12.675 a třetí Clarissa Čondlová 12.25.

DSCN2145

Na bradlech se sestava velmi hezky vydařila Kristýně Brabcové, která vyhrála se známkou  12.55. O jednu desetinu za ní skončila Dominika Ponížilová, třetí místo obsadila opět Clarissa Čondlová.

DSCN2149

I na kladině vyhrála Kristýna Brabcová. Kristýna má úžasný rozsah pohybu a krásné provedení. Pokud nespadne, je její kladina zážitkem, za který v neděli dostala vysokou známku 13.10. Právě provedením a rozsahem za ní zaostává Dominika Ponížilová. Ani ta nespadla, ale dostala nižší známku, 12.35. Bronzovou medaili získala Natálie Klaková se známkou 11.15.

DSCN2152

Titul na prostných, opět podle předpokladů, vyhrála Dominika Ponížilová (12.55). Ta má z juniorek nejvyšší obtížnost. Předvádí například dvojné twist salto. Druhé místo obsadila Kristýna Brabcová (12.05). Již třetí bronzovou medaili získala Clarissa Čondlová (11.90),  která je v juniorkách teprve prvním rokem (ročník 2004).

DSCN2155

Všem gratulujeme!

Ženy

To, co platilo u juniorek, tedy že si dvě nejlepší juniorky mezi sebe rozdělily zlaté medaile, u žen neplatilo. Tři velmi vyrovnané gymnastky, výborné výkony, ale jen jedna vítězka. Jak těsně Veronika Cenková vyhrála sobotní víceboj, tak to pokračovalo i v neděli.

Na přeskoku jsme se dočkali celkem překvapení. Vyhrála ho Karolína Bartůňková, která loni postoupila z kategorie žen B do žen A a hned se stala mistryní republiky! Získala známku 12.725. Jen o malý kousek za ní skončila na stříbrném stupínku Lucie Jiříková (12.65), na bronzovém Veronika Cenková (12.50). 

DSCN2162

Na bradlech získala Aneta Holasová i Veronika Cenková shodnou známku, 12.90. Bohužel se neudělují dvě medaile, ale rozhoduje vyšší E známka, tedy za provedení. Tu měla vyšší Veronika, Aneta má vyšší obtížnost. Třetí místo získala Lucka Jiříková, která za touto dvojicí zaostala jen o 2 desetiny (12.70).

DSCN2170

Stejně to dopadlo i na kladině. První místo brala Veronika, druhé Aneta, třetí Lucka. Ani jedna nespadla, zacvičily krásně. Aneta dokonce předvedla nový, obtížný náskok hodnoty E, rondát plánč, který se povedl náramně! Veronika 13.20, jen o 2 desetiny méně Aneta (12.95), Lucka trochu s odstupem, 12.20.

DSCN2173

Na prostných už byl rozdíl větší. Vyhrála Veronika Cenková (13.20).  Za ní už to bylo těsné. Stříbrná Aneta Holasová má zatím ještě s menší obtížnosti (12.45). Bronzovou medaili získala Kateřina Jelínková (12.40). Lucka Jiříková bohužel spadla a zůstala mimo medailové umístění.

DSCN2178

Opět všem gymnastkám gratulujeme!

 

To je to nejdůležitější z druhého dne. Kompletní výsledky druhého dne najdete zde (níže v dokumentu).

K MČR se ale ještě vrátíme v dalším článku, ve kterém se můžete těšit i na videa! 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics