Melbourne 2018: Zkušenosti sbíraly hlavně mladičké závodnice, životní úspěch slavila Slovinka Kysselef

Posted on by 0 comment

SP Melbourne 2018Závod Světového poháru se konal poslední únorový víkend v australském Melbourne. Mítinku se zúčastnily vedle domácích Australanek (Whitehead, Goodwin, Brown, Eade, Mizzen) závodnice z Číny, Nového Zélandu, Indie, Malajsie, Singapuru a Brazilie. Jedinou reprezentantkou evropské gymnastiky byla Slovinka Tjasa Kysselef, která dosáhla velkého úspěchu, vyhrála totiž poprvé ve své kariéře závod Světového poháru, a to přeskok.

Výsledky jednotlivých finále

 

Přeskok

 1. místo: Tjasa Kysselef, 13.800 b. (4.8; 5.0)
 2. místo: Emily Whitehead, 13.699 b. (5.0; 4.8)
 3. místo: Aruna Budda Reddy, 13.649 b. (4.6; 4.8)

 

Přeskoku se nezúčastnila žádná špičková skokanka, o to vyrovnanější finále bylo. Nejlepší šestice závodnic předvedla skoky podobné obtížnosti, takže rozhodovalo především provedení. Zásluhou nejčistšího provedení získala zlato Tjasa Kysselef (přemet salto skrčmo s celým obratem a Jurčenko se třemi obraty), která odsunula na druhé místo vítězku kvalifikace Australanku Emily Whitehead (vyšlápla z prostoru při doskoku Jurčenka se třemi obraty). Bronz při svém debutu na závodu Světového poháru vybojovala Indka Aruna Budda Reddy stejnými skoky jako čtvrtá Australanka Georgia Goodwin, ale lepším provedením.

 

Tjasa Kysselef 

 

Emily Whitehead 

 

Budda Reddy

 

Bradla

 1. místo: Du Siyu, 13.766 b. (6.2)
 2. místo: Chen Yile, 13.133 b. (6.0)
 3. místo: Georgia-Rose Brown, 12.100 b. (5.4)

 

Číňanky, vloni obě ještě juniorky, předvedly sestavy s výrazně vyšší obtížností než zbytek startovního pole. Du Siyu zacvičila nejtěžší sestavu a po zásluze si odnesla zlato. Chen Yile sice nechytla Chow hned na začátku sestavy, ale zbytek byl výborný. Pěknou a poměrně čistou sestavu předvedla domácí Georgia-Rose Brown (obtížnost 5.4), bohužel neustála doskok. Přesto získala bronz. Za pozornost stojí i cvičení Malajky Farah Ann Abdul Hadi, přesto, že nechytla Tkačeva.

Na video se můžete podívat níže.

 

Kladina

 1. místo: Chen Yile, 14.466 b. (6.3)
 2. místo: Isabel Barbosa, 12.666 b. (5.0)
 3. místo: Du Syiu, 11.333 b. (4.7)

 

Zlato jednoznačně patřilo Chen Yile, měla nejen nejvyšší obtížnost, ale také krásné provedení. Brazilka Isabel Barbosa při svém debutu v kategorii žen získala stříbro, bronzovou příčku obsadila Du Syiu i přes pád hned na začátku sestavy. Celé finále kladiny bylo nervózní, hodně se padalo.

Na video se můžete podívat níže.

 

Prostná

 1. místo: Alexandra Eade, 13.333 b. (5.1)
 2. místo: Isabel Barbosa, 12.600 b. (5.0)
 3. místo: Tjasa Kysselef, 12.366 b. (4.3)

 

Prostná konečně znamenala zlato pro domácí reprezentaci. Alexandra Eade s nejvyšší obtížností (dvojné vzad prohnutě, salto vpřed prohnutě s trojným obratem + dvojné vzad skrčmo, dvojné vzad schylmo) brala první příčku. Druhé stříbro po kladině získala Isabel Barbosa (dvojné skrčmo s obratem, dvojné vzad schylmo, dvojné vzad skrčmo). Další medaili, tentokrát bronzovou, si trochu překvapivě a především díky pěknému provedení odnesla Tjasa Kysselef.

 

Video z finále prostných

Na souhrnné výsledky se můžete podívat tady.

-zai-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

International gymnastics Twitter account about gymnastics